Skip to main content
Zabiegi na kurze łapki, dzięki którym odmłodniejesz w oczach

Zabiegi na kurze łapki, dzięki którym odmłodniejesz w oczach

Opis dla: Zabiegi na kurze łapki, dzięki którym odmłodniejesz w oczach

Drobne mimiczne zmarszczki wokół oczu dodają wiele uroku, ale gdy stają się głębokie i utrzymują się nie tylko podczas uśmiechania – postarzają i szpecą twarz. Czujesz, że nadszedł czas na odmłodzenie twarzy? Przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi na kurze łapki z oferty Bieńkowscy Clinic.

Zabieg na kurze łapki toksyną botulinową

To jedna z najlepszych metod redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie podaje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko – w zależności od liczby iniekcji – zajmuje około 10-20 minut. Chociaż ból związany z zabiegiem jest minimalny, dla maksymalnego komfortu pacjenta stosuje się delikatne znieczulenie skóry kremem, np. Emla, na około 30 minut przed zabiegiem.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia, ale na ostateczne efekty trzeba poczekać 7-14 dni. Następuje całkowita lub częściowa redukcja zmarszczek wokół oczu. Profesjonalnie wykonany zabieg z właściwie dobraną dawką preparatu nie zmienia mimiki twarzy. Efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to kolejny efektywny i często wykonywany zabieg na kurze łapki. Usieciowany kwas hialuronowy przywraca objętość i poprawia kształt tkanek miękkich. Poprawia wolumetrię twarzy – uzupełnia ubytki w skórze i jednocześnie spłyca zmarszczki. Kwas hialuronowy przywraca podparcie powierzchownym warstwom skóry oraz redukuje zmarszczki wynikające z nadmiernej mimiki i postępu procesów starzenia się tkanek.

Zabieg trwa od 15 do 30 minut. Skóra jest znieczulona specjalnym żelem silikonowym, około 25 minut przed zabiegiem. W zależności od wieku pacjenta, głębokości zmarszczek i użytego preparatu, efekt może utrzymywać się od 6 do 18 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową

Pacjentom, którzy cenią sobie najbardziej naturalne metody odmładzania twarzy, proponujemy zabieg SNIF (ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting), czyli precyzyjne wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową. To doskonała alternatywa dla wypełniaczy z kwasem hialuronowym, zwłaszcza jeśli u pacjenta występuje uczulenie na składnik preparatu.

Tkanka tłuszczowa jest pobierana w sali operacyjnej za pomocą specjalistycznych urządzeń. Materiał musi być właściwie wyekstrahowany, aby uzyskać wysokiej jakości, młode i żywotne komórki tłuszczowe. Następnie pobrana tkanka jest intensywnie rozdrabniana. Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości tkanki tłuszczowej bardzo cienką igłą (0,45 mm średnicy) – śródskórnie. Tłuszcz znakomicie wypełnia zarówno płytkie, średnie, jak i głębokie zmarszczki w okolicy oka. Jego efekty są bardzo naturalne.

Mezoterapia igłowa – sposób na kompleksowe odmłodzenie twarzy

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjna terapia odmładzająca twarz. Polecana jest zarówno jako profilaktyka antystarzeniowa, jak i zabieg przeciwzmarszczkowy, np. na kurze łapki. Wykonywana regularnie znakomicie poprawia kondycję skóry i przy okazji usuwa płytkie oraz średnio głębokie zmarszczki, a także zapobiega powstawaniu nowych. Zwykle zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów mezoterapii co 2-4 tygodnie, a następnie jeden zabieg co 2-6 miesięcy, aby podtrzymać efekt.

Mezoterapia igłowa polega na wielopunktowej iniekcji skóry za pomocą niewielkiej strzykawki z krótką i bardzo cienką igłą. Podczas zabiegu w skórę wprowadzane są preparaty lecznicze i odmładzające. Mogą to być, m.in.:

  • czysty kwas hialuronowy,
  • atelokolagen,
  • enzymy (kolagenaza, hialuronidaza),
  • osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting),
  • tkanka tłuszczowa (nanolipotransfer).

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-