Skip to main content
Laserowe usuwanie przebarwień z twarzy i ciała

Laserowe usuwanie przebarwień z twarzy i ciała

Opis dla: Laserowe usuwanie przebarwień z twarzy i ciała

Nieestetyczne zmiany skórne, które wpływają negatywnie na nasz wizerunek, często zaburzają również nasze poczucie atrakcyjności i samoocenę. Likwidacja przebarwień nie jest łatwa do przeprowadzenia domowymi sposobami czy nawet środkami farmakologicznymi. Znacznie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego też lekarze-dermatolodzy zalecają unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, a także naparów czy kosmetyków o właściwościach fotouczulających. Jeśli jednak pomimo starań, na naszej twarzy pojawią się niechciane plamki pigmentu, warto rozważyć usuwanie przebarwień laserem.

Charakterystyka najczęściej występujących przebarwień skórnych

Pod pojęciem “przebarwienia” kryją się widoczne gołym okiem zmiany skórne, które mają związek z wyraźnie zmienioną w danym miejscu pigmentacją naskórka. Same w sobie nie są niebezpieczne dla zdrowia, natomiast mogą być objawem toczącego się wewnątrz organizmu stanu chorobowego. Przyczyny występowania przebarwień są bardzo różnorodne – od przyjęcia nadmiaru promieniowania UV, przez zaburzenia hormonalne, aż po niedoczynność lub nadczynność niektórych gruczołów (np. tarczycy czy nadnerczy).

Najczęściej występujące przebarwienia to:

  • piegi – znajdują się głównie w okolicach, których nie osłaniamy przed słońcem (na twarzy, uszach, szyi, dekolcie); zwykle mają równą powierzchnię wielkości główki od szpilki i są rozsiane symetrycznie po obu stronach ciała;
  • melasma – zwykle pojawia się na policzkach lub na czole, rzadziej w okolicach ust lub na karku; występowanie melasmy jest związane z zaburzeniami hormonalnymi (ciąża, menopauza, przyjmowanie antykoncepcji doustnej);
  • plamy soczewicowate – występują pojedynczo lub w grupach, najczęściej na skórze pleców, klatki piersiowej, rąk, twarzy i przedramion; często pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na słońce, mogą być także wrodzone lub ujawniać się z wiekiem (tzw. plamy starcze);
  • przebarwienia pozapalne – powstają na skutek uruchomienia się mechanizmu samoregeneracji skóry (np. po urazie); występują w różnych formach i różnych miejscach ciała.

Usuwanie przebarwień na twarzy i ciele może być przeprowadzone na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest farmakoterapia, która zwykle opiera się na zastosowaniu specjalistycznych dermokosmetyków, których zadaniem jest miejscowe rozjaśnianie skóry. Znacznie szybszą i skuteczniejszą metodą, która przynosi trwałe rezultaty, jest natomiast laseroterapia, której możemy poddać się w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Usuwanie przebarwień laserem

Laseroterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na biostymulacji tkanek miękkich ludzkiego organizmu. Efekt leczniczy osiąga przy pomocy skupionych wiązek światła, których zadaniem jest wywołanie przyspieszonej wymiany komórkowej na danym obszarze ciała. Zasięg lasera może być różny, w zależności od rodzaju urządzenia i zastosowanych ustawień. W medycynie estetycznej szerokie zastosowanie mają m.in. lasery frakcyjne.

Przykładem takiego sprzętu medycznego jest Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis. Urządzenie działa w trybie nanosekundowym oraz pikosekundowym i jest wyjątkowo uniwersalne. Emituje bowiem wiązki laserowe o trzech długościach (532nm, 670nm i 1064nm), dzięki czemu dociera zarówno do płycej, jak i głębiej położonych warstw skóry. Cutera Enlighten Pico Genesis doskonale sprawdza się w usuwaniu przebarwień i innych niekorzystnych zmian skórnych.

Laseroterapia jest procedurą bezpieczną, skuteczną i praktycznie bezbolesną. Nie wymaga zastosowania znieczulenia, ponieważ skóra pacjenta w trakcie zabiegu jest owiewana kojącymi podmuchami chłodnego powietrza. Niewątpliwą zaletą tej metody usuwania zmian skórnych jest również fakt, że przynosi ona natychmiastowe rezultaty.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub podrażniona. Niektórzy pacjenci odczuwają też delikatny dyskomfort: tkliwość czy niewielki obrzęk. Objawy te ustępują jednak samoistnie w ciągu 1-3 dni po zabiegu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-