Skip to main content

Najlepsze odmładzające zabiegi na szyję

Opis dla: Najlepsze odmładzające zabiegi na szyję

Podczas pielęgnacji twarzy często zapominamy o szyi i dekolcie. Tymczasem skóra szyi jest bardzo delikatna i podatna na czynniki przyspieszające starzenie. Na szyi mogą pojawić się zmarszczki, wiotkość skóry, a także nadmiar tkanki tłuszczowej w postaci tzw. drugiego podbródka. Jak zadbać o tę część ciała? Jakie odmładzające zabiegi na szyję polecamy w Bieńkowscy Clinic?

Endermolift™ – zabieg na szyję, który odmładza i relaksuje

Endermolift™ to nieinwazyjny zabieg działający na główną przyczynę starzenia się skóry, czyli utratę jędrności. Można potraktować go jako samodzielny zabieg lub uzupełnienie innych procedur medycyny estetycznej. Polega na zastosowaniu nowoczesnej głowicy wyposażonej w rolki o czterech trybach rotacji. Urządzenie to działa na zasadzie masażu i oddziałuje na głębokie warstwy skóry, odnawia włókna kolagenowe i elastynę, dzięki czemu skóra odzyskuje swoją gęstość i elastyczność. Efekty endermoliftu to spłycenie zmarszczek oraz redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy szyi, co wpływa na zmniejszenie podwójnego podbródka. Doskonale ujędrnia skórę szyi, przywracając jej doskonałe napięcie. Dodatkowe korzyści z zabiegu to relaks i odprężenie.

Fotoodmładzanie – redukcja zmarszczek i innych niedoskonałości

Kolejnym mało inwazyjnym zabiegiem na szyję jest fotoodmładzanie. Zabieg polega na użyciu pulsującego światła lasera, które rozgrzewa skórę i powoduje produkcję nowych włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie redukuje zmarszczki, usuwa zmiany naczyniowe, takie jak rozszerzone naczynka (tzw. pajączki), oraz rozjaśnia przebarwienia. Cera staje się napięta i wygładzona. Wszystko to odbywa się w delikatny dla skóry sposób, dlatego praktycznie od razu po wizycie w klinice można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Podczas tego zabiegu na szyję nie dochodzi do uszkodzenia warstwy naskórka, jak ma to miejsce podczas głębokich peelingów lub inwazyjnej dermabrazji laserowej. Zazwyczaj zaleca się zastosowanie serii zabiegów, dla osiągnięcia znacznej poprawy stanu skóry.

Termolifting – odmładzająca moc podczerwieni

Termolifting to kolejna kuracja, która w bezpieczny sposób pozwala na odmłodzenie skóry szyi. W tym zabiegu wykorzystuje się technologię głębokiej podczerwieni NIR (ang. near infrared). Podczerwień wywołuje efekt termiczny w głębokich warstwach skóry, co powoduje kurczenie się włókien kolagenowych. W efekcie skóra na szyi staje się bardziej zagęszczona, napięta i elastyczna. Spłyceniu ulegają również zmarszczki, co jest widoczne już w trakcie zabiegu. Ponieważ procesy tworzenia się nowego kolagenu, zainicjowane podczas termoliftingu, zachodzą stopniowo, końcowy efekt odmłodzenia skóry jest widoczny po około 3-6 miesiącach.

Nici liftingujące – sposób na smukłą szyję

Ponieważ najczęstszym problemem estetycznym dotykającym szyi jest utrata jędrności skóry, świetnie sprawdza się w tym przypadku zabieg z użyciem nici liftingujących Spring Thread®. Procedura trwa około 45-60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu pod skórę wprowadza się około 4-6 par nici. Posiadają drobne haczyki na całej długości, więc bardzo dobrze zakotwiczają się w opadających tkankach i mogą podtrzymywać je przez długi czas. Wykonano je z poliestru i silikonu, dzięki czemu są mocne, wytrzymałe, ale też odpowiednio elastyczne, dlatego lifting nićmi daje bardzo naturalne efekty. Zabieg na szyję nićmi liftingującymi często łączy się z innymi terapiami, takimi jak fotomodulacja led, laser frakcyjny, lipotransfer, osocze bogatopłytkowe – mają one na celu wzmocnienie i podtrzymanie efektów, a także przyspieszenie regeneracji tkanek.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-