Skip to main content

Chirurgia plastyczna w służbie pięknej sylwetki, czyli liposukcja i lipotransfer krok po kroku

Opis dla: Chirurgia plastyczna w służbie pięknej sylwetki, czyli liposukcja i…

Światowa innowacja w postaci połączenia zabiegu liposukcji i lipotransferu to najnowsze osiągnięcie chirurgii plastycznej w służbie pięknej sylwetki. Dzięki liposukcji jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej za dużo, a następnie, dzięki metodzie przeszczepu, ponownie ją wykorzystać do odmładzania, poprawy owalu twarzy czy powiększenia piersi. Liposukcja staje się tym samym nie tylko zabiegiem, który wyszczupla i ujędrnia ciało, lecz także wykorzystuje pobraną tkankę tłuszczową jako naturalny i idealnie dopasowany do pacjenta wypełniacz. Wyjaśniamy krok po kroku, na czym polega liposukcja i lipotransfer.

Małoinwazyjna i bezpieczna liposukcja

Pierwszym etapem w procesie kształtowania idealnej sylwetki ciała jest przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu. W naszej klinice zabieg ten przeprowadzamy przy pomocy nutacyjnej liposukcji infradźwiękowej N.I.L., która ze względu na unikalny ruch 3D głowicy odsysającej, została uznana przez chirurgów plastycznych za najbardziej bezpieczną, precyzyjną i skuteczną metodę odsysania tkanki tłuszczowej. Ruch ten sprawia, że zarówno proces infiltracji tkanki tłuszczowej (podanie znieczulenia), jak i samej liposukcji jest w stanie przebiegać w sposób szybki, precyzyjny, delikatny, bezpieczny i małoinwazyjny dla otaczających tkanek.

Liposukcja i przygotowanie do przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej

Warto zaznaczyć, że wspomniana liposukcja nie stanowi metody odchudzania czy też redukcji ciała. To sposób modelowania sylwetki stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które mają do czynienia z otyłością miejscową, oporną na działanie tradycyjnych metod wyszczuplania, np. diety i ćwiczeń fizycznych. Obecnie w zakresie medycyny estetycznej wykonuje się tzw. małe liposukcje, pozwalające na usunięcie maksymalnie 2-3 kg tłuszczu z danego obszaru, co jednak przynosi widoczny efekt wyszczuplenia i stanowi jak najbardziej optymalną ilość do późniejszego wykorzystania w procesie przeszczepu.

Lipotransfer, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Po odessaniu odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, np. z brzucha, materiał ten zostaje poddany odpowiedniemu przygotowaniu przed przeszczepem – to znaczy oczyszczeniu i odseparowaniu. Sama procedura przeszczepu tkanki tłuszczowej nie różni się znacząco od zabiegu wypełniania standardowym wypełniaczem syntetycznym, ale zdecydowanie ma nad nim przewagę. Przede wszystkim zabieg charakteryzuje się rzadko spotykaną w tym przypadku naturalnością – do przeszczepu wykorzystywana jest własna, naturalna tkanka nie zaś ,,ciało obce”, co pozwala uniknąć niepotrzebnych reakcji alergicznych, uczuleń czy odrzuceń. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to też gwarancja długotrwałych efektów – rezultaty wypełnienia mają szansę utrzymać się nawet przez kilka lat

Liposukcja i lipotransfer – czy to bezpieczne?

Liposukcja i lipotransfer to bezpieczne zabiegi, które są wykonywane przez lekarzy od lat. Aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, procedurę każdorazowo poprzedza się konsultacją z chirurgiem plastycznym, a także przeprowadzeniem odpowiednich badań kwalifikujących do zabiegu. W naszej klinice zabiegi liposukcji i lipotransferu wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, a take przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i sterylnych narzędzi, co zmniejsza do absolutnego minimum ryzyko wszelkich powikłań pozabiegowych.

Liposukcja i lipotransfer w  BienkowscyClinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat liposukcji infradźwiękowej i przeszczepu tłuszczu.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-