Skip to main content

Czynnik wzrostu i jego znaczenie w ortopedii oraz medycynie estetycznej. Terapia PRP HD

Opis dla: Czynnik wzrostu i jego znaczenie w ortopedii oraz medycynie estetyc…

Oznaki starzenia skóry, wiotkość, utrata jędrności, zmarszczki, rozstępy, a nawet łysienie. Lista mankamentów urodowych, które leczymy przy pomocy osocza bogatopłytkowego jest znacznie dłuższa. Służy ono nie tylko do poprawiania urody, lecz także leczenia pewnych dolegliwości. Osocze bogatopłytkowe stosujemy z powodzeniem w ortopedii, pomagając uporać się z bólem, stanami zapalnymi, zwyrodnieniami. Jak wygląda zabieg, czy jest bezpieczny i na czym polega wyjątkowość osocza bogatopłytkowego to temat, który na pewno wymaga rozwinięcia.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Platelet Rich Plasma) to nic innego, jak koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Przed zabiegiem pobieramy od pacjenta próbkę krwi, która zostaje odpowiednio przygotowana, a następnie podana w postaci iniekcji. Osocze wstrzykiwane w problematyczne miejsce ma za zadanie rozpocząć i zastymulować procesy regeneracyjne czy to w skórze, czy też w stawach. Jest to możliwe dzięki temu, że to właśnie płytki krwi zawierają ponad 1500 aktywnych substancji, które odpowiadają za wzrost naczyń krwionośnych i włosowatych, stymulują produkcję kolagenu, wspierają powstanie nowych komórek naskórka, wspomagają gojenie się ran. Dlatego też to właśnie osocze bogatopłytkowe podane pacjentowi w formie mezoterapii igłowej może pomóc w leczeniu łysienia, usuwaniu rozstępów, a także eliminowaniu oznak starzenia skóry. Osocze podane w okolice stawu pomaga walczyć z dolegliwościami bólowymi, a także działa regeneracyjnie.

Osocze bogatopłytkowe HD – Arthrex ACP

W naszej klinice proponujemy pacjentom nową formę zabiegu osoczem bogatopłytkowym najwyższej jakości. Nowa terapia to zabieg zupełnie bezbolesny, bezpieczny, a do tego wykorzystujący osocze o jeszcze lepszych parametrach. Dlaczego? Nieco inaczej wygląda jego przygotowanie. Arthrex to innowacyjny system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym bez koagulantów i aktywatorów chemicznych, który umożliwia pozyskanie osocza wysokiej jakości, z najwyższą koncentracją czynnika wzrostu. Terapia osoczem bogatopłytkowym rozpoczyna się od pobrania pewnej ilości krwi od pacjenta, a następnie sterylnej separacji osocza bogatego w czynnik wzrostu. Po krótkim czasie od pobrania, preparat zostaje podany w formie iniekcji w wybrane miejsce, skórę czy też staw. Procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Po podaniu osocza w problematyczny obszar dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, co prowadzi do zainicjowania procesów regeneracyjnych, powstania nowych komórek czy też stymulacji niektórych grup komórek. Nasza klinika proponuje pacjentom połączenie metody leczenia osoczem bogatopłytkowym z leczeniem komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z tkanki tłuszczowej. Dzięki naszej metodzie możemy pomóc pacjentom z problemami dotyczącymi stawów, a także skóry (rozstępów, blizn, zmarszczek, utraty jędrności).

Zabieg Arthrex i jego działanie

Kiedy polecamy zabieg Arthrex naszym pacjentom? Przede wszystkim wtedy, gdy chcą odmłodzić i rozświetlić swoją skórę, przywrócić jej świeżość, zredukować zmarszczki czy inne niedoskonałości, jak rozstępy czy blizny. Ponieważ osocze doskonale sprawdza się podczas leczenia problemów z niedoskonałościami skóry, wykorzystujemy je także do rewitalizacji miejsc intymnych (zwiotczenie, zanikowe zmiany okolic intymnych). Terapia jest skuteczna również w przypadku trudno gojących się ran, w okresie rekonwalescencji, a także w leczeniu łysienia. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, jest komfortowy dla pacjenta i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Walczysz z przewlekłym bólem stawów, masz kłopot z rozstępami, utratą jędrności skóry – skontaktuj się z nami i umów się na konsultację. Sprawdź naszą ofertę na stronie https://bienkowscyclinic.pl lub przyjdź do jednej z naszych klinik. Poznaj terapię osoczem bogatopłytkowym!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-