Skip to main content
Laser Alma Harmony Pro Dye-VL to skuteczna metoda leczenia przebarwień

Laser Alma Harmony Pro Dye-VL to skuteczna metoda leczenia przebarwień

Opis dla: Laser Alma Harmony Pro Dye-VL to skuteczna metoda leczenia przeba…

rumieniec, a rumień

Zawstydzeni, na ogół reagujemy w ten sam sposób – rumieniąc się. Rumień i rumieniec nie są jednak tożsame. Rumieniec to nagłe zaczerwienienie twarzy, głównie policzków, wywołane silną reakcją emocjonalną. rumień naczyniowy to stan, który objawia się widocznymi pod skóra popękanymi naczyniami krwionośnymi. W efekcie nasza twarz wydaje się czerwona. Przyczyną tej dolegliwości jest brak dostatecznej ochrony skóry przed działaniem wiatru, mrozu bądź promieniowania UV. Skóra naczynkowa jest szczególnie wrażliwa, toteż przy występowaniu długotrwale utrzymującego się rumienia, pojawia się również opuchlizna, pieczenie i świąd. Najlepszą formą terapii w tym wypadku będzie zabieg z użyciem lasera VPL, który jest realizowany m.in. w klinice Bieńkowscy Clinic.

Trądzik różowaty – co to takiego?

Trądzik różowaty to dolegliwość, która bardzo często jest następstwem pojawiających się na naszej skórze “pajączków”. teleangiektazje pojawiające się na twarzy wespół z zaczerwienieniem i krostkami mogą być skutkiem zaburzeń gospodarki hormonalnej, układu naczyniowo-ruchowego lub są warunkowane genetycznie. Trądzik różowaty występuje najczęściej u osób o jasnej karnacji i skórze naczynkowej. Stan zapalny skóry pojawia się na ogół u osób w wieku od 30 do 40 lat, a towarzyszą mu nieprzyjemne uczucie swędzenia i pieczenia. Istnieją cztery odmiany trądziku różowatego:

 • postać rumieniowo-teleangiektyczna,
 • grudkowo-krostkowa,
 • guzowata,
 • oczna.

Choroba przebiega z pojawiającymi się naprzemiennie okresami łagodzenia i zaostrzenia objawów, przy czym każde z nich powoduje silne uszkodzenie struktury naszej skóry. Ignorowanie trądziku różowatego nie tylko nasila jego objawy, ale też niekorzystnie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Jak sobie z tym poradzić?

VPL w walce z przebarwieniami skóry

AFT VPL jest metodą wykorzystywaną do leczenia przebarwień, stanów zapalnych skóry i rumienia. Zabieg stanowi również doskonałą formę profilaktyki w przypadku osób o skórze płytko unaczynionej i wrażliwej. Plan leczenia jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta, przy czym zwykle jest to od 3 do 6 zabiegów realizowanych w odstępstwie 3-6 tygodni. leczenie rumienia naczyniowego wiąże się z użyciem lasera o krótszej długości fali, są to tzw. IPL-e (Intense Pulsed Light) lub VPL-e (Variable Pulsed Light), które emitują impuls do skóry za pomocą kryształowego bloku transmitującego. Impulsy świetlne o długości fali z zakresu 540-760 nm dostają się na skórę, gdzie są ogniskowane i koncentrowane w jednym miejscu.


Jak działa Dye-VL alma harmony Laser?

Dye-VL alma harmony to urządzenie wyposażone w wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Laser jest niezwykle skuteczny w walce z przebarwieniami, a do tego bezpieczny i ma szerokie zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu wiązki światła o długości fali od 500 do 600 nm, leczenie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych jest efektywniejsze i krócej trwa. Chłodząca końcówka przymocowana do głowicy chroni skórę pacjenta przed poparzeniami i zwiększa jego komfort podczas zabiegu. Laser Dye-VL leczy łagodne zmiany naczyniowe, trądzik różowaty, naczyniaki płaskie, wiotkość i przebarwienia skóry. 

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia rodzaj, ilość, powierzchnię i głębokość zmian barwnikowych i znamion na skórze pacjenta. Po zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu wykonywana jest tzw. kliniczna próba laserowa. Czynność ta służy dobraniu optymalnych parametrów pracy lasera, czyli mocy i czasu trwania impulsu. Dzięki temu procedura będzie efektywna, przy zachowaniu komfortu pacjenta. W pierwszej kolejności skóra pacjenta jest oczyszczana. Osoba poddająca się zabiegowi powinna założyć na oczy specjalny protektor. Następnie, po nałożeniu na skórę pacjenta przezroczystego żelu, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu z użyciem lasera alma harmony Pro Dye-VL. Podczas zbliżania urządzenia do ciała pacjenta, może on czuć delikatne pieczenie i ciepło, które łagodzone jest przez wbudowany system chłodzenia.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

Osoby przyjmujące leki światłouczulające i zioła oraz Ci, którzy spożywali alkohol dobę przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej, nie powinni poddawać się laseroterapii. Aby uniknąć powikłań i efektów ubocznych z zabiegu powinni zrezygnować chorzy na cukrzycę, łuszczycę, padaczkę, bielactwo oraz panie będące w ciąży. Procedury tej nie zaleca się również osobom ze skłonnością do bliznowacenia skóry bądź zmagającym się z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Postępowanie po laseroterapii

Po wykonanym zabiegu z użyciem lasera alma harmony Pro Dye-VL należy:
 • zrezygnować z opalania się na około 4 tygodnie,
 • stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF,
 • unikać aktywności fizycznej, sauny i zmiennych temperatur,
 • zrezygnować z makijażu na kilka dni,
 • nie stosować kosmetyków mogących wysuszyć lub podrażnić skórę (mydło, spirytus),
 • unikać stosowania peelingów,
 • unikać podrażnień naświetlonej partii ciała.
Usuwanie przebarwień i innych niedoskonałości skóry przynosi długotrwałe efekty, odbywa się szybko i bezboleśnie. Przywróć swojej skórze naturalny koloryt i zdrowy wygląd.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-