Skip to main content

Mężczyzna z piersiami. Jak pozbyć się problemu ginekomastii?

Opis dla: Mężczyzna z piersiami. Jak pozbyć się problemu ginekomastii?

Zabieg usuwania ginekomastii – tylko liposukcja?

Istnieje kilka metod leczenia ginekomastii w zależności od tego, co stanowi przyczynę tego schorzenia, np. otyłość, zmiany hormonalne, przyjmowanie wybranych leków lub zamiana na inne, picie alkoholu w dużych ilościach czy choroby przewlekłe. W przypadku ginekomastii niewielkiego stopnia, a także ginekomastii wynikającej z otyłości, wystarczająca może okazać się zmiana diety i zwiększenie codziennej aktywności fizycznej. W przypadku, gdy źródłem ginekomastii jest zaburzony poziom testosteronu, można natomiast zastosować odpowiednie leczenie farmakologiczne. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się ,,męskich piersi” będzie jednak przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu. Wbrew pozorom nie musi to być skomplikowany, bolesny i obciążający organizm zabieg. Decydując się na leczenie ginekomastii przy pomocy dostępnej w naszej klinice metody liposukcji infradźwiękowej N.I.L., możemy wykonać ten zabieg w małoinwazyjny i komfortowy dla pacjenta sposób.

liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – na czym polega?

System N.I.L. to prawdziwa rewolucja i zwieńczenie postępu w technikach liposukcji wibracyjnej, która już dawno została uznana przez specjalistów chirurgii plastycznej za jedną z bezpieczniejszych, skuteczniejszych i bardziej precyzyjnych metod odsysania tkanki tłuszczowej. Głowica urządzenia wprowadza końcówkę kaniuli w wibracyjny ruch 3D, co sprawia, że proces odsysania tkanki tłuszczowej przebiega w sposób bardzo precyzyjny, szybki, delikatny i małoinwazyjny dla otaczających tkanek. Nutacyjny ruch kaniuli pozwala chirurgowi zmniejszyć do minimum ucisk na skórę, tkankę tłuszczową i tkanki otaczające, ograniczając ryzyko ich uszkodzenia. Takie rozwiązanie zmniejsza skłonności do zasinień, krwiaków i obrzęków po zabiegu, a tym samym skraca czas niezbędnej rekonwalescencji. Zabieg jest krótki i komfortowy dla pacjenta – drgania głowicy i kaniuli o niskiej częstotliwości można porównać do naturalnego działania przeciwbólowego.

liposukcja infradźwiękowa na ,,męskie piersi”

Liposukcja infradźwiękowa to dziś jeden ze skuteczniejszych i szybszych sposobów na pozbycie się ,,męskich piersi”. Zabieg trwa około 60 min, zaś jego efekty będa zauważalne już po upływie około 6 tygodni – po całkowitym ustąpieniu obrzęku oraz wygojeniu tkanek. Musimy jednak pamiętać o tym, że dla uzyskania optymalnych efektów niezbędne jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego przez 24h na dobę przez 7 dni po zabiegu, a następnie przez 10-14 dni w ciągu dnia. Istnieją jednak przypadki, w których bardziej korzystne dla pacjenta jest tradycyjne leczenie chirurgiczne, np. gdy poza tkanką tłuszczową w obrębie piersi znajduje się także duża ilość tkanki włóknistej. Dlatego leczenie ginekomastii warto rozpocząć od konsultacji ze specjalistą, który dobierze najodpowiedniejszą dla nas metodę.

Więcej informacji na temat leczenia ginekomastii przy pomocy liposukcji infradźwiękowej znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/oferta/wskazania/itemlist/category/165-ginekomastia


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-