Skip to main content

Odzyskać męskość – pokonaj ginekomastię i na nowo ciesz się swoim ciałem!

Opis dla: Odzyskać męskość – pokonaj ginekomastię i na nowo ciesz się s…

Przerost piersi może powodować u mężczyzny cały szereg nieprzyjemnych odczuć – owszem, dotyczą one także sfery somatycznej, lecz podstawą są przede wszystkim wynikające z problemu trudności emocjonalne. Nie musisz jednak borykać się z tym sam! Specjaliści z bydgoskiej oraz częstochowskiej Bieńkowscy Clinic pomogą Ci pokonać ginekomastię – zarówno tę rzekomą, jak i prawdziwą. Daj sobie pomóc!

Ginekomastia pod lupą

Gdy do specjalisty zgłasza się mężczyzna z problemem powiększonych piersi, najczęściej pojawiają się dwie diagnozy. Pierwszą jest ginekomastia, w której dochodzi do powiększenia gruczołów sutkowych – co ważne, nie jest związane to z nowotworowym rozrostem tkanki. Stan ten może dotyczyć jednej lub obu piersi i zdarza się, że wiąże się z tym obrzęk, bolesność, pieczenie i świąd. 

Drugim, równie często pojawiającym się rozpoznaniem, jest lipomastia. W tym przypadku dochodzi do rozrostu tkanki tłuszczowej, zaś gruczoł sutkowy nie ulega powiększeniu. Oba te schorzenia mają podobne objawy, stąd też na pierwszy rzut oka trudne może być ich różnicowanie. Jest to jednak niezwykle istotne, ponieważ często stoją za nimi inne przyczyny, a w związku z tym inne mogą być wskazania do terapii.

Podstawą jest zatem odpowiednia diagnostyka, co wiąże się m.in. z badaniami hormonalnymi. Źródłem ginekomastii często są właśnie zaburzenia występujące na tym polu – odpowiednio dobrana farmakoterapia i uregulowanie pracy układu hormonalnego może być jedną z opcji leczenia. Niezwykle istotne jest także badanie USG, które dokładnie wykaże, czy rzeczywiście u danego mężczyzny występuje przerost tkanki gruczołowej. Pomocne może być też sprawdzenie tego stanu palpacyjnie – tkanka tłuszczowa jest w dotyku miękka, zaś w tkance gruczołowej wyczuwalne są różnego rodzaju zgrubienia lub grudki. Każdy mężczyzna może sprawdzić to samodzielnie, mimo wszystko to jednak konsultacja lekarska powinna stanowić o ostatecznym rozpoznaniu. 

Leczenie ginekomastii i lipomastii – sposoby

U źródeł powiększenia męskich piersi często leży nadwaga lub otyłość, które wynikać mogą z nieodpowiedniej diety oraz braku aktywności fizycznej. Zdarza się więc, że zmiana stylu życia potrafi zredukować dużą część problemu, chociaż należy przyznać, iż dotyczy to przede wszystkim lipomastii. 

W przypadku ginekomastii sprawa jest bardziej skomplikowana. Co ciekawe, u ponad 35 proc. cierpiących na nią mężczyzn stawiana jest diagnoza ginekomastii idiopatycznej. Oznacza to, iż nie znaleziono konkretnej przyczyny problemu, badania są w normie, mężczyzna jest zdrowy, a jego waga nie budzi zastrzeżeń. Nie ma wtedy żadnych wątpliwości, że to właśnie zabieg chirurgiczny jest najbardziej wskazanym sposobem leczenia.

Co warto wiedzieć o leczeniu ginekomastii i lipomastii w Bieńkowscy Clinic®?

  • Zabieg jest w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta – wykwalifikowany, profesjonalny i doświadczony w tym zakresie zespół medyczny przeprowadza liposukcję klatki piersiowej, a jeżeli jest takie wskazanie, także wycięcie gruczołu sutkowego.
  • Z myślą o bezpieczeństwie oraz komforcie pacjenta zabiegi wykonywane są w znieczuleniu (miejscowym lub ogólnym).
  • Liposukcję przeprowadzamy przy pomocy innowacyjnego systemu N.I.L, który pracuje na zasadzie wibracji infradźwiękowych – wprowadzone kaniule wprawiane są w nutacyjny ruch 3-D, dzięki czemu znacznie zwiększona jest skuteczność usuwania komórek tłuszczowych, a zminimalizowane ryzyko obrzęków, nierówności, zasinień. 
  • Zabieg liposukcji trwa zaledwie około godziny! Jeśli jest konieczność usunięcia także gruczołu piersiowego, dodatkowe 30 minut – co jednak ważne, jeszcze tego samego dnia pacjent wraca do domu
  • Po zabiegu bardzo istotna jest odpowiednia rekonwalescencja – pierwsza kontrola pozabiegowa odbywa się po 2-4 dniach, w ciągu tygodnia zdejmowane są szwy, zaś pacjent zobowiązany jest w tym czasie do noszenia specjalnego ubrania uciskowego. Z myślą o jak najlepszych efektach, warto okazać sobie w tym czasie jak największą troskę.

Nasi specjaliści są w pełni świadomi tego, jak poważny jest to problem. Pojawiający się wstyd, skrępowanie i obniżenie poczucia własnej wartości mogą skutecznie ograniczać życie mężczyzny – wyjścia na basen, plażę, siłownię, czy nawet zbliżenia z partnerką stają się prawdziwym trudnem. Pamiętaj, medycyna estetyczna to nie tylko zewnętrzne zmiany wizualne. Oddziałuje na znacznie więcej sfer życia – byś w pełni mógł czerpać radość ze swojej cielesności!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-