Skip to main content

Gdzie podziała się jędrność mojego ciała?! – zabieg Attiva® pomoże Ci ją przywrócić

Opis dla: Gdzie podziała się jędrność mojego ciała?! – zabieg Attiva® p…

Twoja skóra utraciła jędrność? Na ciele pojawiło się zbyt wiele tkanki tłuszczowej? Zmagasz się z rozstępami, bliznami i różnego rodzaju fotouszkodzeniami? Pozwól sobie pomóc – poznaj bazujący na podskórnym działaniu fal radiowych RF zabieg attiva®. Zgadza się, jest to terapia na miarę XXI wieku, którą przeprowadzają specjaliści zarówno w bydgoskiej, jak i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic!

Zadbaj o siebie holistycznie – codzienne, zdrowe wybory

Wraz z wiekiem nasze ciało gubi swoją elastyczność, gładkość oraz jędrność. Wiąże się to m.in. z utratą kolagenu, czyli jednego z najważniejszych dla naszej skóry białek. Bardzo ważna jest w tym kontekście odpowiednia dieta – warto postawić przede wszystkim na bogactwo antyoksydantów, które zwalczając wolne rodniki spowolnią procesy starzenia. Bazą naszego odżywiania powinny być więc warzywa oraz owoce, zwłaszcza będące dobrym źródłem witaminy A, C oraz E (najsilniejszych przeciwutleniaczy). 

Nieodłącznym elementem dbania nie tylko o wygląd, lecz także o zdrowie ciała, jest również aktywność fizyczna. Wykonywać powinniśmy ją regularnie, co jednak ważne, nie z przesadną intensywnością. Zbyt przeciążające treningi negatywnie wpływają na organizm – powodować mogą kontuzje, a także wprowadzać nas w stan fizjologicznego stresu. Nadmierny wzrost kortyzolu, który towarzyszy bardzo silnemu wysiłkowi, potrafi skutecznie rozregulować zarówno zdrowie somatyczne, jak i psychiczne. Co więcej, biorąc pod uwagę stan skóry, kortyzol przyspiesza jej starzenie, negatywnie wpływa na koloryt cery, zmniejsza odporność tkanek i tym samym tworzy idealne pole do powstawania różnego rodzaju niedoskonałości. Podsumowując – aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, lecz nie zapominajmy o bezpiecznym umiarze!

Potrzebujesz wsparcia? Jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Niestety, nie wszystkie nieestetyczne i zabierające nam poczucie własnej wartości zmiany da się zahamować lub naprawić tylko poprzez zbilansowaną dietę czy ćwiczenia. Z pomocą przychodzą wtedy specjaliści oraz najnowocześniejsze technologie, których efekty jeszcze względnie niedawno były wręcz nie do wyobrażenia – tak opisać możemy właśnie zabieg attiva®. Dotychczas aplikowano bowiem fale radiowe RF tylko przezskórnie, co owszem, było skuteczne, lecz mimo wszystko ograniczone w działaniu. Dziś zaś lekarze mogą oddziaływać nimi bezpośrednio na tkanki, w których występuje problem. Dzieje się to dzięki wprowadzeniu pod skórę specjalnej mikrosondy – nie, nie trzeba się jej obawiać. Mieści się w niewielkiej, delikatnej kaniuli, której zastosowanie, a tym samym niewielką inwazyjność zabiegu, porównać możemy do soft liftingu kwasem hialuronowym. 

Co więcej, zabieg jest w pełni dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta – typu problemu, z jakim się zgłasza, możliwości oraz stanu jego skóry, czasem jakim dysponuje względem regeneracji. Jeśli bowiem nie masz przestrzeni na kilkudniową rekonwalescencję, spokojnie możemy przeprowadzić sesję, która umożliwi Ci powrót do codziennej aktywności praktycznie już tego samego dnia!

Zabieg attiva® w skrócie – co warto wiedzieć?

    • Emitowane fale radiowe RF powodują podgrzewanie tkanek, co w zależności od zastosowanej temperatury pozwala na skrócenie włókien kolagenowych, stymulację produkcji nowego kolagenu, czy też redukcję rozstępów, blizn oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Zakres temperatur, do których podgrzewa się podczas zabiegu skórę właściwą, waha się w przedziale 50-65°C.
    • Zabieg jest w pełni bezpieczny, co wiąże się chociażby z nieustanną kontrolą temperatury, do której podgrzewane są tkanki – na bieżąco sprawdza się zarówno temperaturę tkanek wewnętrznych, jak i zewnętrznej części skóry. Stosowany system chroni przed ewentualnością jakichkolwiek poparzeń. 

 

  • Możliwość dopasowywania systemu attiva® daje szansę na pracę zarówno z delikatną skórą twarzy – przeprowadzić można np. lifting okolic oka, czy zredukować tkankę tłuszczową w okolicy podbródka – jak i z takimi obszarami ciała, jak brzuch, uda czy pośladki.

 

Co więcej, zabieg jest naprawdę krótki – trwa około 45-90 minut, wykonywany jest w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent czuje się w jego trakcie komfortowo, a pierwsze efekty widoczne są zaraz po wykonaniu! Należy pamiętać jednak, że pobudzenie naturalnych procesów – w tym przypadku jest to stymulacja powstawania nowego kolagenu – wymaga czasu do pełni realizacji. Rezultaty będą więc narastać, a wraz z nimi Twoja satysfakcja i radość z własnego ciała – bo to niezwykle ważne, by czuć się w nim naprawdę dobrze!
Zastanawiasz się, czy zabieg attiva® jest dla Ciebie? Zapraszamy na konsultacje do Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oraz Częstochowie

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-