Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii regeneracyjnej

Opis dla: Osocze bogatopłytkowe w ortopedii regeneracyjnej

Terapia autologicznym osoczem bogatopłytkowym jest coraz chętniej wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny. Nic dziwnego, ponieważ przejawia bogate właściwości regeneracyjne i jest o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjne operacje czy inne skomplikowane zabiegi. W medycynie estetycznej jest szczególnie wykorzystywana w zabiegach liftingujących i rewitalizujących, jednak w ostatnim czasie prym wiedzie w dziedzinie ortopedii regeneracyjnej. To doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na różnorodne uszkodzenia tkanek w ścięgnach, chrząstkach, więzadłach czy stawach, ponieważ to skuteczna pomoc w ich odbudowie.

Osocze bogatopłytkowe to substancja pobrana z własnej krwi pacjenta, przygotowana poprzez jej wirowanie i zawierająca zwiększoną ilość trombocytów. Ze względu na obecność czynników wzrostu, które mają duży wpływ na stymulację procesów regeneracyjnych, powoduje przyspieszony proces gojenia się uszkodzonych tkanek. Zabieg własnego przeszczepu osocza bogatopłytkowego w miejsca wymagające odbudowy pobudza podział fibroblastów i komórek, a także syntezę kolagenu i białek macierzy zewnątrzkomórkowej. Celem podania czynników wzrostu jest przyspieszona regeneracja i wyleczenie uszkodzonych tkanek poprzez odbudowę jakości połączeń międzykomórkowych, poprawę mikrokrążenia i stymulację powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Dla kogo są polecane zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe pozwala na przyspieszenie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu, dlatego sprawdza się w wielu schorzeniach i urazach narządów ruchu. Aplikacja skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego wpływa na procesy gojenia i regeneracji uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstek i kości oraz zmniejszenie uciążliwych dolegliwości bólowych. Wspomaga także leczenie różnorodnych urazów, na przykład mięśni szkieletowych, zaburzeń zrostu kostnego, zapaleń i stanów zwyrodnieniowych w okolicach stawów biodrowych, łokciowych, kolanowych, cyst torbieli kostnych i innych.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

W Bieńkowscy Clinic mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu autologicznego przeszczepu osocza bogatopłytkowego. Zapewniamy pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo przy zachowaniu szczególnych zasad higieny. Przed zabiegiem lekarz pobiera krew z żyły pacjenta, następnie odpowiednio ją przygotowuje. W wyniku odseparowania uzyskuje się koncentrat płytek krwi, który następnie jest wstrzykiwany za pomocą cienkiej i elastycznej kaniuli w obszar poddany leczeniu. Zachodzi przyspieszona stymulacja procesów naprawczych, dzięki czemu można uzyskać szybkie efekty w postaci odbudowy i regeneracji uszkodzonych tkanek i pozbyciu się bólu, co sprawia, że pacjenci już w krótkim czasie mogą wrócić do zdrowia i swoich aktywności.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby uniknąć poddania się tradycyjnym rozwiązaniom proponowanym przez ortopedię, które z reguły wiążą się z bólem, większym dyskomfortem i dłuższym czasem rekonwalescencji. W przypadku ortopedii regeneracyjnej pacjenci mogą cieszyć się małą inwazyjnością zabiegu, a także dużym poziomem bezpieczeństwa. Osocze bogatopłytkowe pobiera się z własnej krwi pacjenta, zapewniając biokompatybilność, hipoalergiczność i nietoksyczność, dzięki czemu ryzyko wystąpienia stanów zapalnych czy odrzutu substancji przez organizm jest zredukowane do minimum.
Zapraszamy do skorzystania z zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, a także innych z dziedziny medycyny regeneracyjnej w Bieńkowscy Clinic. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę internetową lub skontaktuj się z wybranymi recepcjami w klinikach w Bydgoszczy lub Częstochowie. Czekamy na Ciebie!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-