Skip to main content

Powiększanie penisa – który sposób wybrać?

Opis dla: Powiększanie penisa – który sposób wybrać?

Rozmiar penisa jest często niezwykle istotny dla jego właściciela. Niestety, niekiedy wiąże się to z występowaniem, często niesłusznych, kompleksów na tym tle. Na szczęście z rozwiązaniem przychodzi do nas medycyna estetyczna.

Zastanawiasz się nad powiększaniem penisa, ale nie wiesz, na czym polegają takie zabiegi? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Rodzaje zabiegów powiększania penisa

Nie każdy zainteresowany zdaje sobie sprawę, że powiększanie penisa wykonuje się na różne sposoby. Do najpowszechniej stosowanych należą:

Dwa pierwsze opierają się na bardzo podobnym działaniu, właściwie jedyna różnica polega na zastosowanym wypełniaczu. W pierwszym przypadku jest to specjalnie przygotowany preparat, składający się w ponad 90% z kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje naturalnie w tkankach ludzkiego ciała. Druga procedura polega na autologicznym przeszczepie tłuszczu, dlatego zabieg ten składa się z trzech części – pobrania tkanki tłuszczowej, jej odpowiedniego przygotowania oraz wszczepienia w punkcie biorczym.

Ostatni zabieg ma już zdecydowanie inny przebieg. polega on bowiem na przecięciu więzadła wieszadłowego i wysunięciu na zewnątrz jego części naturalnie znajdującej się wewnątrz ciała.

Efekty zabiegów powiększania penisa – na jakie można liczyć?

Największe różnice w efektach powiększania penisa można zauważyć pomiędzy tymi z zastosowaniem wypełniacza, a procedurą chirurgiczną. Wypełniacze potrafią przede wszystkim zwiększyć grubość prącia, a więc jego obwód, najczęściej od 20 do 40%. Mogą również nieznacznie zwiększyć jego długość. Z kolei zabieg chirurgiczny skupia się na zwiększeniu długości o około 1-1,5 cm (kolejno we wzwodzie i w spoczynku).

Różnice widać także w trwałości rezultatów. Kwas hialuronowy najczęściej starcza na około 1,5 roku, przeszczepiony tłuszcz na około 3 lata, natomiast interwencja chirurgiczna daje trwały efekt, przy czym należy pamiętać, że ostatni z zabiegów utrudnia stabilizację członka w trakcie erekcji, co zniechęca część pacjentów.

Powiększanie penisa za pomocą wypełniacza – jak wygląda zabieg?

Ze względu na niepodważalne zalety, doskonałe efekty oraz niską inwazyjność panowie najczęściej decydują się na powiększanie penisa z użyciem wypełniaczy, dostępne również w Bieńkowscy Clinic. W obu przypadkach procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Trwa ona około 30-45 minut i polega na podawaniu preparatu za pomocą cienkiej kaniuli. Sama procedura nie jest bolesna, pewien dyskomfort może natomiast pojawić się już po zabiegu. Po jego przeprowadzeniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji, zalecane są jedynie 2-3 tygodnie abstynencji seksualnej, aby wypełniacz mógł się dobrze ułożyć.

Oczywiście, w przypadku przeszczepu tłuszczu, wcześniej konieczne jest również pobranie preparatu podczas zabiegu liposukcji. Następnie tkanka jest odpowiednio przygotowywana i dopiero podawana w miejsce biorcze.

Kwas hialuronowy czy przeszczep tłuszczu? Jaki sposób na powiększanie penisa wybrać?

Zarówno powiększanie penisa kwasem hialuronowym, jak i własnym tłuszczem jest chętnie wybierane przez naszych pacjentów. Oba sposoby mają swoje wady i zalety, które warto poznać przed dokonaniem wyboru.

Zastosowanie kwasu hialuronowego to z pewnością mniej skomplikowana procedura. Gotowy preparat jest podawany w miejsce biorcze – i na tym koniec. Efekt utrzymuje się do 1,5 roku, a po tym czasie procedurę można powtórzyć. Kwas hialuronowy to preparat używany w medycynie estetycznej od dawna, jednak wciąż jest to preparat, który w rzadkich przypadkach może wywołać reakcję alergiczną.

Użycie pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej związane jest z kolei z koniecznością jej poboru, co nieco zwiększa inwazyjność zabiegu. Z drugiej jednak strony w tym przypadku ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej spada właściwie do zera. Co więcej, trwalszy jest też sam rezultat (najczęściej do 3 lat), a samą procedurę można z powodzeniem powtarzać.

Wiesz już, że powiększanie penisa to zabieg dla Ciebie? Koniecznie umów się na konsultację z jednym ze specjalistów Bieńkowscy Clinic i ciesz się doskonałymi rezultatami!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-