Skip to main content
Tatuaż nie musi być na całe życie. Poznaj zalety laserowego usuwania tatuażu

Tatuaż nie musi być na całe życie. Poznaj zalety laserowego usuwania tatuażu

Opis dla: Tatuaż nie musi być na całe życie. Poznaj zalety laserowego usuwani…

Zbyt pochopnie podjąłeś decyzję o zrobieniu sobie tatuażu, a może już nie podoba Ci się wzór wytatuowany na ciele? Zastanawiasz się, jak usunąć tatuaż, by nie było po nim śladu? Jest na to rada – laserowe usuwanie tatuażu za pomocą lasera Cutera ENLIGHTEN PICO.

laser do usuwania tatuażu 3 w 1

Laser Cutera ENLIGHTEN PICO trzeciej generacji to obecnie najskuteczniejsze urządzenie do usuwania tatuażu (również kolorowego). Urządzenie to stanowi de facto połączenie trzech laserów o różnych długościach. Terapia ENLIGHTEN PICO + NANO umożliwia przeprowadzenie szybkiego, bezpiecznego i przede wszystkim skutecznego zabiegu usuwania kolorowego tatuażu, a także czarnego. Dzięki zaawansowanej technologii i wszechstronnemu działaniu laser Cutera ENLIGHTEN PICO służy również do usuwania makijażu permanentnego. Urządzenie to, w rękach doświadczonych specjalistów z naszej kliniki, daje gwarancję sukcesu, bez śladu blizn i przebarwień (co niestety zdarza się w przypadku źle wykonanego zabiegu usuwania tatuażu lub zastosowania złej jakości sprzętu). Zabiegi wykonane nieprofesjonalnym laserem mogą na początku (po 2-3 sesjach) wydawać się skuteczne, ponieważ efekt jest zauważalny, jednak często zdarza się się, że po pewnym czasie skóra wokół resztek tatuażu włóknieje tworząc mało estetyczne i praktycznie nieusuwalne połączenie tatuażu z blizną.Wniosek z tego taki, że na usuwanie tatuażu najlepiej umówić się w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej, gdzie zabieg laserowy wykonany zostanie za pomocą najwyższej jakości lasera takiego, jak Cutera ENLIGHTEN PICO w Bieńkowscy Clinic.

Jak to się dzieje, że tatuaż znika?

Usuwanie barwnika tatuażu polega na rozbijaniu jego dużych cząstek na coraz mniejsze – im mniejsze, tym tatuaż będzie mniej widoczny! W przypadku stosowanych dotychczas laserów nanosekundowych efektem było mocne rozjaśnienie tatuażu, ale ku niezadowoleniu pacjentów, malunek na skórze nie znikał całkowicie. Zastosowanie technologii pikosekundowej, czyli impulsów laserowych, których czas trwania jest jeszcze krótszy niż nanosekunda, pozwala na skuteczne usunięcie nawet najdrobniejszych cząsteczek barwnika. Jak to możliwe? Zastosowanie aż trzech długości lasera pozwala na penetrację na różnych głębokościach i zniszczenie pigmentów w różnych kolorach. Energia laserowa zaaplikowana w krótkim czasie (jednej pikosekundy) wywołuje zjawisko fotomechaniczne niszczące barwnik. 

Zalety usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym:

  • skuteczne usuwanie tatuażu niezależnie od jego kolorów,
  • bezpieczna i precyzyjna metoda, niewywołująca blizn i przebarwień,
  • mało bolesny zabieg,
  • pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu i wzmacniają się z każdą kolejną sesją.

Laserowe usuwanie tatuażu krok po kroku

Przebieg zabiegu:

  • dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry,
  • znieczulenie skóry żelem z tetrakainą (na życzenie pacjenta),
  • zastosowanie wielu krótkich impulsów na pokrytą tatuażem skórę, przy jednoczesnym schładzaniu skóry systemem Zimmer,
  • aplikacja kremu łagodzącego i ochronnego po zakończeniu zabiegu.

Po każdym zabiegu trzeba odpowiednio dbać o skórę. Przede wszystkim nie należy wystawiać jej na słońce, a gdy nie jest to możliwe, to stosować odpowiednią ochronę przed UV. Dodatkowo wprowadza się też kosmetyki intensywnie nawilżające i preparaty ze składnikami aktywnymi zalecone przez lekarza.

Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość zależy od rodzaju tatuażu – jego głębokości, koloru, intensywności i rodzaju zastosowanego tuszu. Aby pobudzić skórę do regeneracji i zwiększyć efektywność zabiegu, możliwe są też terapie łączone z zabiegami fotomodulacji, czynników wzrostu lub lasera frakcyjnego. O szczegółach terapii zdecyduje lekarz podczas konsultacji.

Chcesz zapomnieć o nielubianym tatuażu? Skorzystaj z zabiegu laserowego usuwania tatuażu Cutera ENLIGHTEN PICO. Już dziś umów się na konsultację ze specjalistą w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-