Skip to main content

Cellulit na muszce! Zabieg Onda to skuteczna broń w walce z cellulitem

Opis dla: Cellulit na muszce! Zabieg Onda to skuteczna broń w walce z cellulitem

Redukcja cellulitu to niezłe wyzwanie, zwłaszcza gdy próbujemy to robić domowymi sposobami. Są jednak zabiegi, które skutecznie pomagają w leczeniu nawet najcięższych postaci cellulitu. Ujędrnianie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo to zadanie, z którym bardzo dobrze radzi sobie zabieg Onda wykorzystujący unikalne mikrofale Coolwaves.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit, pieszczotliwie nazywany pomarańczową skórką, to domena kobiet. Ma to związek z budową kobiecego ciała i większą ilością tkanki tłuszczowej w organizmie w porównaniu do mężczyzn. Cellulit najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, ale w zaawansowanych przypadkach możemy mieć go na piersiach, brzuchu i łydkach. Największy problem mają z cellulitem kobiety o sylwetce w kształcie gruszki, czyli wtedy, gdy tkanka tłuszczowa lubi gromadzić się w dolnych partiach ciała. Charakterystyczne dla cellulitu grudki znajdujące się pod skórą to nic innego jak powiększone adipocyty (komórki tłuszczowe). W tych miejscach krążenie jest gorsze, słabiej zachodzi przemiana materii, tlen i składniki odżywcze docierają do nich z utrudnieniem. W konsekwencji pomiędzy grudkami tłuszczu gromadzą się toksyny i woda, a to prowadzi do powstawania pustych przestrzeni. Organizm kobiety, pod kontrolą hormonów, ma za zadanie zmagazynować tłuszcz „na później” (np. na okres ciąży), dlatego tak trudna jest skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej w przypadku kobiet.

Jak się pozbyć cellulitu, czyli innowacyjne mikrofale

Medycyna estetyczna znalazła dobrą metodę na radzenie sobie z cellulitem. Zabieg Onda, który wykorzystuje innowacyjne mikrofale Coolwaves umożliwia jednoczesną likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej i usuwanie cellulitu, a przy okazji ujędrnia skórę. Dlaczego mikrofale są takie skuteczne? Zabieg Onda to krok dalej od radiofrekwencji RF, dzięki specjalnej częstotliwości dociera do komórek tłuszczowych wybiórczo. Aż 80% energii urządzenia skupione jest na usuwaniu komórek tłuszczowych, a 20% na cząsteczkach wody, które znajdują się w skórze i naskórku. Dlatego zabieg ten jest bezpieczny dla zewnętrznych warstw i nie niesie ze sobą ryzyka poparzeń.

Głowice urządzenia Onda wytwarzają mikrofale o częstotliwości dostosowanej do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Komórki tłuszczowe uszkodzone przez mikrofale przechodzą w stan adipocytolizy, co oznacza, że organizm postanawia je usunąć przy pomocy układu limfatycznego. Jednocześnie ciepło emitowane przez mikrofale wywołuje skurcze włókien kolagenowych i stymuluje produkcję nowego kolagenu, prowadząc do ujędrnienia skóry.

Zabieg Onda – jak to działa? Liczba zabiegów i efekty

Zabieg Onda przynosi spektakularne efekty zakładając, że zastosujemy zalecaną przez lekarza lub kosmetologa liczbę powtórzeń. Najczęściej rekomendujemy wykonanie 4-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Liczba zabiegów zależy od zaawansowania cellulitu i ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Po wykonaniu zalecanej serii można spodziewać się długotrwałych efektów, które należy wzmacniać stosując dermokosmetyki z aktywnymi składnikami (w ich doborze pomoże Ci specjalista wykonujący zabieg).

Zabieg Onda stworzony został z myślą o kobietach, które chcą osiągnąć najlepsze efekty redukcji cellulitu w jak najkrótszym czasie, bez wyłączania się z codziennego życia (zabieg nie wymaga hospitalizacji ani specjalnej rekonwalescencji). Pod warunkiem stosowania się do zaleceń pozabiegowych już po 1-2 miesiącach od zabiegu można zauważyć znaczącą poprawę w wyglądzie ciała:

  • mniej widoczny cellulit,
  • jędrniejsza skóra,
  • szczuplejsza sylwetka,
  • wyrównane dysproporcje tkanki podskórnej powstałe w wyniku innych zabiegów (np. liposukcji) lub urazów.

Zapraszamy na konsultacje do kliniki Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie, gdzie dowiesz się więcej o przebiegu zabiegu Onda i jego efektach!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-