Skip to main content

Wypadanie włosów – od diagnostyki (trichoskopia), przez Regenera Activa po Smart Graft

Opis dla: Wypadanie włosów – od diagnostyki (trichoskopia), przez Regenera Ac…

Łysienie androgenowe  to choroba, która może mieć różne podłoża. Najczęściej wywołuje ją nadwrażliwość na pochodne testosteronu, jednak przyczyną jej występowania mogą być także problemy hormonalne, genetyczne lub środowiskowe. W toku rozwoju choroby, cebulki włosowe ulegają osłabieniu, a struktura włosów staje się coraz cieńsza. Konsekwencją tego procesu jest coraz silniejsze przerzedzenie owłosienia na głowie – głównie w okolicach skalpu oraz szczytu czoła, gdzie ujawniają się w formie tzw. zakoli.

Diagnostyka przy wypadaniu włosów i nieinwazyjne metody terapii

Diagnostyka wypadania włosów rozpoczyna się zawsze od wywiadu, jaki lekarz przeprowadza z pacjentem. W następnej kolejności wykonywany jest zabieg trichoskopii, polegający na badaniu struktury włosów przy użyciu nowoczesnego sprzętu cyfrowego. Skóra głowy jest fotografowana, a następnie zdjęcia zostają przesłane do pamięci komputera. W ten sposób dowiadujemy się nie tylko tego, jaką budowę ma pojedynczy włos, ale także w jakim otoczeniu wzrasta (jaka skóra go otacza). Zdjęcia są wykonywane w 20-krotnym powiększeniu, co pozwala na wykonanie najdokładniejszej możliwej oceny owłosienia i dobranie optymalnej metody terapii.

Łysienie androgenowe może też zostać skutecznie zahamowane poprzez leczenie komórkami regeneracyjnymi. Jest to mało inwazyjna metoda terapii, polegająca na podaniu do skóry głowy materiału wyizolowanego z wycinka skóry samego pacjenta. Zawiesina z komórkami regeneracyjnymi (także komórkami macierzystymi) zostaje wstrzyknięta w okolice mieszków włosowych na skalpie i w górnej części czoła, gdzie najczęściej pojawiają się zakola. Zabieg ten inicjuje procesy naprawcze w skórze, a jego efekty są widoczne już po 6-8 tygodniach. W gabinetach medycyny estetycznej Bieńkowscy Clinic ta procedura medyczna nosi nazwę Regenera activa i jest niezwykle popularna wśród pacjentów, ze względu na swoją skuteczność.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft

Bardziej inwazyjną metodą leczenia łysienia androgenowego jest przeszczep włosów. Zabieg taki polega na pobraniu silnych i niewrażliwych na pochodne testosteronu cebulek włosowych od pacjenta i podaniu ich w miejsce, w którym owłosienia brakuje. Przeszczep włosów wykonuje się przy użyciu urządzenia Smart Graft. Jest to innowacyjny sprzęt medyczny z wymiennymi głowicami i igłami o różnej grubości, pozwalającymi na osiąganie wyjątkowo zadowalających efektów. Metoda Smart Graft pozwala przywrócić owłosienie nawet w słabo podatnych na leczenie miejscach, takich jak:

  • męski zarost,
  • skóra poparzona,
  • skóra pokryta bliznami,
  • rzęsy,
  • brwi.

Zabieg przeprowadzany jest zwykle jednorazowo, z uwagi na bardzo wysoką efektywność (przeżywalność cebulek sięga 98%). Pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach, zaś rezultat końcowy rezultat jest osiągany po około roku. Prawidłowo wykonany przeszczep włosów nie pozostawia również widocznych śladów na skórze, w postaci blizn czy przerzedzenia owłosienia na potylicy.

Przeszczep włosów trwa od 4 do 6 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Efekty uboczne zabiegu to podrażniona i nadwrażliwa skóra, a niekiedy także drobne ranki w miejscach pobierania i przenoszenia materiału. Objawy te ustępują zwykle samoistnie po upływie 24 godzin. Proces zakorzeniania się cebulek włosowych w nowych miejscach trwa od 2 do 3 miesięcy. Po tym czasie rozpoczyna się właściwy okres wzrostu włosów, a pierwsze efekty zabiegu zaczynają być zauważalne.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-