Skip to main content

Fale radiowe w zabiegu Attiva

Opis dla: Fale radiowe w zabiegu Attiva

Utrata jędrności i sprężystości skóry jest typowa dla dojrzałego wieku, jednak może się też przydarzyć osobom młodszym. Dzieje się tak m.in. w następstwie nagłej utraty wagi czy też po ciąży. Niekiedy zmagamy się także z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a od pewnego wieku towarzyszą nam również zmarszczki, zmieniony owal twarzy czy opadające powieki. Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą jednego urządzenia, w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Radiofrekwencja podskórna attiva

attiva to nowoczesne urządzenie medyczne, które wykorzystuje fale radiowe do rozgrzewania skóry właściwej w ciele pacjenta. Wzrost temperatury powoduje skrócenie włókien kolagenowych, co z kolei w widoczny sposób ujędrnia i uelastycznia ciało.

Wyjątkową cechą metody attiva jest fakt, że urządzenie to aplikuje fale radiowe metodą iniekcji, a nie działa przez skórę jak miało to miejsce w przypadku tradycyjnych metod podobnego typu. W trakcie zabiegu lekarz wprowadza do ciała pacjenta cienką kaniulę, w której umieszczona jest mikrosonda. To właśnie ona wytwarza i emituje energię, która finalnie doprowadza do skrócenia włókien kolagenowych, ale także zwiększenia przepływu krwi i poprawy metabolizmu w organizmie pacjenta.

Zabieg attiva jest polecany pacjentom, których dotyczą następujące problemy i zmiany skórne:

Technologia zastosowana w nowoczesnym urządzeniu medycznym attiva sprawia, że skóra staje się promienna i wygładzona. Uzyskujemy przez to długotrwały efekt liftingu twarzy i ciała bez użycia skalpela. Rewitalizację tego typu można przeprowadzić także w ramach ginekologii estetycznej, np. w celu poprawy kondycji skóry krocza i okolic intymnych po porodzie.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji podskórnej Attiva?

Pierwszym etapem zabiegu jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu medycznego z pacjentem. W jego trakcie ustala się obszar, jaki ma zostać poddany zabiegowi, a także wyklucza się przeciwwskazania. Należą do nich m.in.

  • ciąża i laktacja,
  • niewydolność serca, płuc lub wątroby,
  • nowotwór,
  • niewyrównane zaburzenia hormonalne,
  • aktywne infekcje skóry.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od znieczulenia miejsca zabiegowego. Następnie pod skórę pacjenta wprowadzana jest cienka kaniula zawierająca mikrosondę i czujnik temperatury, dzięki któremu przebieg procesu może być stale kontrolowany przez lekarza. Zapewnia to nie tylko stuprocentową skuteczność wykonywanych działań, ale też przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu. W tym samym celu stosuje się dodatkowo zewnętrzną kamerę termowizyjną, która na bieżąco monitoruje temperaturę ciała pacjenta.

Cała procedura medyczna trwa od 45 do 90 minut, w zależności od rozległości obszaru zabiegowego. W większości wypadków pacjenci wracają do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Pozostała mniejszość przez jedną lub dwie doby odczuwa efekty uboczne zabiegu, w postaci zaczerwienienia, zasinienia i/lub obrzęku skóry. Objawy te ustępują samoistnie, bez konieczności zastosowania środków farmakologicznych.

Radiofrekwencja podskórna to zabieg, który przebiega z naruszeniem ciągłości tkanek. Z tego powodu około 7 dni przed planowaną wizytą w gabinecie medycyny estetycznej powinniśmy powstrzymać się od przyjmowania leków przeciwbólowych i rozrzedzających krew (np. Aspiryny). Zarówno przed, jak i po zabiegu, niewskazane jest także stosowanie agresywnych metod pielęgnacji skóry, takich jak peeling mechaniczny czy kawitacyjny.

Zabiegami towarzyszącymi radiofrekwencji podskórnej mogą być fotomodulacja led, terapia osoczem bogatopłytkowym lub nanolipotransfer. Dzięki działaniu na skórę różnymi metodami możliwe jest osiągnięcie pełniejszych efektów, które będą się długo utrzymywać.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-