Skip to main content

Zgrany duet: liposukcja + lipotransfer gwarancją udanego i bezpiecznego przeszczepu tkanki tłuszczowej

Opis dla: Zgrany duet: liposukcja + lipotransfer gwarancją udanego i bezpiecz…

Okazuje się, że jednym z najlepszych materiałów wypełniających jest tłuszcz pacjenta, który poddaje się zabiegowi. Nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej pozwalają na ponowne wykorzystanie odessanego tłuszczu. Tego typu działanie zmniejsza ryzyko reakcji alergicznej i zapalnej, ponieważ cały proces bazuje na unikalnym materiale należącym do każdego z pacjentów. Sprawdź, jak dokładnie wyglądają zabiegi, podczas których wykonywany jest przeszczep tkanki tłuszczowej.

Zgrany duet: liposukcja + lipotransfer

Połączenie zabiegu liposukcji i lipotransferu okazało się strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu udało się osiągnąć jeszcze bardziej zdumiewające efekty przy większym komforcie i bezpieczeństwie pacjenta. W czasie liposukcji nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje usunięty, jednak nie na długo, ponieważ w kolejnym etapie całego procesu pracy z tkankami tłuszczowymi są one przeszczepiane w obrębie ciała pacjenta. Dzięki temu można powiększyć piersi i pośladki czy poprawić owal twarzy! Innowacyjne i kompleksowe podejście do zabiegu pozwala wykorzystać pobraną tkankę tłuszczową jako naturalny i świetnie przystosowany do organizmu pacjenta wypełniacz. Oprócz tego tak jak w przypadku “klasycznej” liposukcji sylwetka pacjenta zostaje wymodelowana, a ciało ujędrnione.

przeszczep tkanki tłuszczowej krok po kroku

  1. Zabieg liposukcji – w Bieńkowscy Clinic stosujemy nutacyjną liposukcję infradźwiękową N.IL., cechującą się unikalnym ruchem 3D głowicy odsysającej. Metoda ta jest szczególnie bezpieczna, szybka, precyzyjna i skuteczna, a zarazem małoinwazyjna dla tkanek znajdujących się w sąsiedztwie tych, na których zabieg się skupia.
  2. Zabieg lipotransferu – kiedy tkanka tłuszczowa zostanie już odessana z odpowiednich partii (np. z brzucha) można przejść do kolejnego etapu całego procesu. Po liposukcji należy odpowiednio przygotować pobrany materiał przed przeszczepem. Tkanka tłuszczowa poddawana jest oczyszczeniu i odseparowaniu. Następnie przechodzi się do głównego punktu zabiegu czyli do przeszczepu, który w tym wypadku cechuje się naturalnością (100% biokompatybilności), ponieważ bazuje na tkance pobranej z organizmu pacjenta. Główne zalety tej metody to długotrwałe efekty, które mogą utrzymać się przez kilka lat, a także mniejsze ryzyko reakcji alergicznych, uczulenia czy odrzucenia.
  3. Ciesz się długotrwałymi i zadowalającymi efektami! Satysfakcjonujące rezultaty są wynikiem zarówno metody, jaką stosujemy w Bieńkowscy Clinic, jak i doświadczenia lekarzy oraz sprawdzonego sprzętu. W naszej klinice zabiegi przeprowadzają profesjonaliści zajmujący się medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną od wielu lat. Przed zabiegiem każdorazowo przeprowadzana jest szeroka konsultacja z chirurgiem plastycznym, który też zleca przeprowadzenie odpowiednich badań. Z kolei powikłania pozabiegowe zredukowane są do minimum dzięki pracy nad najnowocześniejszym sprzęcie i sterylnych narzędziach.

Odsysanie tłuszczu to nie sposób na szybkie odchudzanie

Należy pamiętać, że odsysanie tłuszczu nie jest sposobem na odchudzanie. Liposukcje wykonuje się po to, by wymodelować sylwetkę przede wszystkim w przypadku otyłości miejscowej, której nie da się zredukować w wyniku diety czy wzmożonej aktywności fizycznej. Podczas liposukcji infradźwiękowej N.I.L. odsysane jest średnio od 1000-1500 ml tkanki tłuszczowej (maksymalnie to 4000 ml). Warto też wziąć pod uwagę czas rekonwalescencji, który wymagany jest po tego typu zabiegach. Więcej informacji na temat samej nutacyjnej liposukcji infradźwiękowej N.I.L. znaleźć można pod tym adresem: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-l/.

Komórki macierzyste – klucz do piękniejszej skóry

Rezultaty przeszczepu tkanki tłuszczowej są tak spektakularne dzięki znajdujących się w niej komórkach macierzystych. Zapewniają one wyjątkowe właściwości regeneracyjne i biorewitalizacyjne dla otaczających tkanek, co sprawia że poprawia się sprężystość skóry, goją blizny, a także zmniejszają się uszkodzenia skóry. Kompleksowy zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej pozwala więc na wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie jej nadmiaru z konkretnych partii ciała i wszczepienie jej tam, gdzie odczuwane są jej braki, a także wspomaga lifting skóry i poprawia jej jakość!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-