Skip to main content

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn – pozbądź się ginekomastii i miej problem z klatki piersiowej!

Opis dla: Chirurgia plastyczna dla mężczyzn – pozbądź się ginekomastii …

Piwny brzuszek często idzie w parze z tzw. “męskimi piersiami”, które wyglądają nieestetycznie i mogą być źródłem kompleksów. Jednak problem ginekomastii może mieć inne podłoże niż otyłość. W takim wypadku nie wystarcza zmiana diety oraz trybu życia, a należy sięgnąć po inne metody działania. Sprawdzoną, bezpieczną i skuteczną formą, która stanowi nowoczesne podejście do walki z tym wstydliwym tematem są zabiegi odsysania tłuszczu. W Bieńkowski Clinic proponujemy liposukcję infradźwiękową N.I.L., która charakteryzuje się niewielką inwazyjnością i wysoką skutecznością.

Przyczyny ginekomastii:

  • otyłość,
  • zmiany hormonalne (wzrost stężenia estradiolu w stosunku do testosteronu, spadek syntezy męskich hormonów płciowych) np. w okresie dojrzewania płciowego, w przypadku nowotworu jąder, marskości wątroby czy nadczynności tarczycy,
  • przyjmowanie wybranych leków lub zamiana na inne,
  • picie alkoholu w dużych ilościach,
  • choroby przewlekłe.

Jak pozbyć się przerośniętych piersi?

Jeżeli źródłem ginekomastii jest otyłość, pierwszym krokiem do jej wyeliminowania powinna być zmiana diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Z kolei gdy przyczyną powiększonych piersi jest zaburzony poziom testosteronu warto sięgnąć po odpowiednie i skonsultowane ze specjalistą leczenie farmakologiczne. Jednak te rozwiązania nie zawsze zdają rezultat. Zwłaszcza w przypadku otyłości trudna może okazać się trwała zmiana nawyków. Jedną z alternatywnych metod walki z ginekomastią są zabiegi medycyny estetycznej. Dlaczego warto zdecydować się na liposukcję infradźwiękową, żeby pozbyć się przerośniętych piersi?

liposukcja infradźwiękowa N.I.L. odpowiedzią na ginekomastię

Odsysanie tłuszczu nie musi wiązać się z bólem i obciążeniem organizmu. Nowoczesne metody medycyny estetycznej pozwalają na szybkie, praktycznie bezbolesne i nieskomplikowane zabiegi, które charakteryzują się wysoką skutecznością oraz zadowoleniem pacjentów. liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to zabieg mało inwazyjny, precyzyjny oraz komfortowy. Metoda polega na wprowadzeniu końcówki kaniuli w wibracyjny ruch 3D, dzięki czemu proces odsysania tkanki tłuszczowej przebiega szybko, bezboleśnie i przy zachowaniu bezpieczeństwa (również w kontekście otaczających tkanek). Metoda umożliwia chirurgowi wykonanie zabiegu przy jak najmniejszym ucisku na skórę, tkankę tłuszczową i tkanki otaczające, minimalizując dzięki temu ryzyko ich uszkodzenia. W rezultacie organizm pacjenta jest w dużo mniejszym stopniu narażony na zasinienia, obrzęki i krwiaki, co sprawia, że czas rekonwalescencji staje się dużo krótszy. Sam zabieg trwa ok. godzinę i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Efekty liposukcji infradźwiękowej N.I.L. widoczne są po ok. 1,5 miesiąca. Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość wszczepienia pobranej w czasie zabiegu tkanki tłuszczowej w inną okolicę ciała – np. na blizny.

Postępowanie pozabiegowe

Zabieg liposukcji infradźwiękowej N.I.L. wykonywany jest przez lekarza specjalistę. Zarówno przed liposukcją jak i po niej należy spotkać się z chirurgiem w celu omówienia metody oraz późniejszej kontroli. Pierwsza wizyta pozabiegowa zazwyczaj ma miejsce po 2-4 dniach. Z kolei szwy usuwane są na przestrzeni pierwszych 7 dni po operacji. Należy pamiętać, że dużą rolę po zabiegu odgrywa zachowanie samego pacjenta. Przez pierwszych 10 dni musi nosić ubranie uciskowe 24h/dobę, z kolei w następnych 10 dniach już 12h/dobę.

Więcej o problemie ginekomastii i sposobach jej leczenia przeczytać można na naszej stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/leczenie-ginekomastii/.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-