Skip to main content

Jak się pozbyć cellulitu? Różne metody, ten sam cel

Opis dla: Jak się pozbyć cellulitu? Różne metody, ten sam cel

Cellulit to jeden z najczęściej spotykanych problemów kobiet w różnym wieku. Niestety grudki w fazie zaawansowania nie są tylko defektem estetycznym. Nierównomiernie rozłożone komórki tłuszczowe mogą uciskać na tkani, powodować ból, utrudniać odżywienie i dotlenienie skóry. Walka z cellulitem bywa trudna, dlatego warto szukać wsparcia w zabiegach medycyny estetycznej. Sprawdź najskuteczniejsze metody, które pozwolą Ci pozbyć się cellulitu!

Mikrofale Coolwaves do walki z cellulitem

Niesymetryczne skupiska komórek tłuszczowych można usunąć poprzez ich rozbicie. Obecnie medycyna estetyczna dysponuje metodami, za pomocą których można zrobić to w sposób całkowicie nieinwazyjny. Jedną z nich jest zabieg Onda Deka oparty na technologii mikrofal Coolwaves.

Fale urządzenie w trakcie zabiegu wybiórczo docierają do tkanki tłuszczowej, pomijając naskórek oraz głębsze warstwy skóry. W efekcie aż 80% emitowanej energii skupia się na termicznym rozkładzie komórek tłuszczowych. Adipocyty ulegają rozpadowi, po czym są stopniowo wchłaniane przez organizm i wydalane dzięki układowi limfatycznemu i procesom zużywającym produkty przemiany materii na poczet energii.

System Onda Deka doskonale radzi sobie z cellulitem w każdej fazie zaawansowania. Jako efekty zabiegu wymienia się ponadto modelowanie i wyszczuplanie sylwetki czy ujędrnianie skóry. Dzięki możliwości ustawienia parametrów fale Coolwaves docierają na różną głębokość tkanek, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu na wielu obszarach ciała, w tym brzuchu, udach czy pośladkach – czyli tam, gdzie cellulit występuje najczęściej.

Usuwanie cellulitu za pomocą Endermologii 

Świetnym i zarazem bezinwazyjnym sposobem na redukcję cellulitu jest także zabieg LPG Endermologie Lipomassage – polega na wykorzystaniu podciśnienia. W trakcie relaksującego zabiegu pacjent zakłada specjalny kombinezon. Wybrane partie ciała są kolejno masowane za pomocą głowicy urządzenia, która jest wyposażona w rolki zasysające fałd skórny dzięki sile podciśnienia, dodatkowo dochodzi do masowania tkanek wewnętrznymi ruchami obrotowymi.

Endermologia LPG jest zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym, a nawet przyjemnym i relaksującym. Pełna seria zabiegowa pozwala m.in. na:

  • rozbicie cellulitu,
  • wyszczuplenie sylwetki,
  • poprawę napięcia,
  • wyrównanie powierzchni skóry,
  • redukcję obrzęków i zasinień,
  • usunięcie toksyn z organizmu,
  • odprężenie i redukcję stresu.

Technologia HIFU kontra cellulit 

Do walki z oporną tkanką tłuszczową stosuje się także nowatorską technologię HIFU – na jej działaniu opiera się m.in. zabieg HIFU. Skoncentrowane ultradźwięki doskonale radzą sobie nawet z opornym, zaawansowanym cellulitem.

Skupiona wiązka fal ultradźwiękowych dociera do głębokości nawet 13 mm. Tym samym zabieg jest bardzo skuteczny przy walce z oporną tkanką tłuszczową zlokalizowaną właśnie na tak głębokim poziomie. Impulsy urządzenia są rozprowadzane równomiernie, co skutkuje uzyskaniem naturalnie wyglądających efektów – skóra staje się gładka, jędrna, pozbawiona nierówności w postaci grudek cellulitu.

Większa moc, precyzyjne działanie na odpowiedniej głębokości plus wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że usuwanie cellulitu za pomocą zabiegu HIFU jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Leczenie cellulitu za pomocą liposukcji laserowej 

Tradycyjna liposukcja jest uznawana za jeden ze skuteczniejszych sposobów usuwania sporej objętości tkanki tłuszczowej. Obecnie jednak w wielu przypadkach zabiegi tego typu można zastąpić tymi, które nie wymagają dużej ingerencji chirurgicznej. Jednym z nich jest Endolaser Cellulaze.

Zdecydowaną zaletą tej metody jest wszechstronne zastosowanie. Cellulaze zwalcza nie tylko wszystkie fazy cellulitu, lecz także każdą jego postać. Fala o długości 1440 nm dociera precyzyjnie do złogów tłuszczu. Światłowód urządzenia wprowadza się do tkanki przez minimalne nacięcie. To doskonała alternatywa dla klasycznej liposukcji, a efekty są zaskakujące.

Którą metodę wybrać do walki z cellulitem?  

Cellulit dzieli się na tłuszczowy, wodny i mieszany. Ponadto wyróżnia się kilka faz jego zaawansowania. Różnice przy poszczególnych przypadkach wynikają także z obszaru zajętego nieestetyczną, ,,pomarańczową skórką”. Leczenie cellulitu wymaga więc indywidualnego podejścia i doboru terapii z uwagą na potrzeby pacjenta.

Poza wymienionymi metodami dysponujemy o wiele szerszym wachlarzem zabiegowym. Wykonujemy m.in. zabiegi ultradźwiękami, polem magnetycznym czy mezoterapię i nutacyjną liposukcję infradźwiękami.

Jeśli borykasz się z cellulitem i chcesz się go skutecznie pozbyć, zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w naszej klinice. Konsultacja w Bieńkowscy Clinic pozwoli na zapoznanie się z Twoim problemem i ustalenie planu odpowiedniej terapii.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT metod usuwania cellulitu z ud lub brzucha? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Liposukcja brzucha – szybko usuwa oporny tłuszcz i cellulit

Małoinwazyjne usuwanie cellulitu – poznaj możliwości endolasera Cellulaze!

Mikrofale Coolwaves – pożegnaj cellulit i ciesz się jędrną skórą


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-