Skip to main content

Podnieś powieki, odzyskaj młode spojrzenie! Wypróbuj HIFU!

Opis dla: Podnieś powieki, odzyskaj młode spojrzenie! Wypróbuj HIFU!

To, że opadające powieki nie dodają uroku, wiemy wszyscy. O tym, że czasem stanowią również problem okulistyczny, już niekoniecznie. Do niedawna najbardziej skuteczną metodą korekcji powiek była blefaroplastyka, czyli zabieg operacyjny. Nie każdy jednak decydował się na tego typu procedurę, która jest jednak ingerencją w organizm. Dziś możemy wybierać metody małoinwazyjne, bezpieczne i niemal bezbolesne. Jednym z takich zabiegów jest HIFU, czyli terapia ultradźwiękami. HIFU jest urządzeniem, które pomaga w rozwiązywaniu szeroko pojętego problemu wiotkości skóry, w tym opadających powiek.

 

Rewolucja, rewelacja

HIFU to system wykorzystujący technologię HIFU, czyli tzw. zogniskowaną falę ultradźwiękową. Metoda polega na punktowym i niezwykle precyzyjnym podgrzewaniu tkanek, na skutek którego dochodzi do koagulacji białka, resyntezy kolagenu, a następnie wzmocnienia i zagęszczenia skóry. Ultradźwięki służą ujędrnieniu, poprawie napięcia i odmłodzeniu skóry. Co ważne dla pacjentów, bezpośrednio po zabiegu mogą oni wrócić do swoich codziennych zajęć, ponieważ zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na właściwe rezultaty należy poczekać. Zmiany w skórze zachodzą stopniowo, dlatego finalny efekt jest widoczny po upływie 60-120 dni. Bezpieczeństwo, bezinwazyjność oraz znikome dolegliwości bólowe podczas zabiegu to niewątpliwe atuty terapii HIFU.

Co przed zabiegiem?

Każdy zabieg wykonywany przez naszych specjalistów poprzedza konsultacja. Czemu jest to dla nas takie ważne? Przede wszystkim umożliwia właściwe zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu, przypisanie mu najlepszej dla niego oferty zabiegowej, wybór terapii, która będzie bezpieczna, a zarazem spełni jego oczekiwania. Nie inaczej jest w przypadku zabiegu HIFU na opadające powieki. Pierwszym krokiem jest rozmowa z pacjentem, ocena jego problemu oraz stanu zdrowia. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są choroby nowotworowe, ciąża, a także stan zapalny w okolicy oka, opryszczka i inne, które możemy w porę rozpoznać. Podczas rozmowy pacjent zostaje zapoznany z przebiegiem zabiegu, możliwymi działaniami niepożądanymi, a także zaleceniami pozabiegowymi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że większość zabiegów, w tym HIFU, wiąże się z możliwością wystąpienia drobnych niedogodności pozabiegowych, jak obrzęk czy zasinienie. Są to jednak skutki krótkotrwałe i samoczynnie ustępujące. Drobne zasinienia mogą utrzymywać się dwa tygodnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub obaw pacjent powinien skontaktować się z naszym personelem w celu uzyskania wyjaśnień. Konsultacja to także moment na omówienie sposobu przeprowadzenia zabiegu, ustaleniu głębokości i ilości impulsów oraz kosztów terapii.

Zabieg i postępowanie pozabiegowe

Przed zabiegiem nakładany jest na skórę preparat znieczulający. Gwarantuje on bezbolesny przebieg terapii. Zabieg podnoszenia opadających powiek HIFU polega na aplikacji odpowiednio dobranych impulsów w skórę, w problematyczne miejsce. Zabieg przeprowadzany jest z niezwykłą precyzją, na odpowiedniej głębokości. Podgrzewanie zwiotczałej skóry odczuwane jest przez pacjenta jako delikatne ukłucia i rozchodzące się ciepło. Po zabiegu pacjenci powinni stosować fotoprotekcję i nawilżanie skóry. Do codziennej pielęgnacji skóry warto włączyć odpowiednie preparaty, np. dermokosmetyki z witaminą C. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle do 2 lat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym innowacyjnym zabiegu na opadające powieki, zadzwoń i umów się na konsultację. Możesz również odwiedzić nas w jednej z naszych klinik, w Częstochowie lub Bydgoszczy. Zajrzyj także na stronę https://bienkowscyclinic.pl i sprawdź szczegóły.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-