Skip to main content
Smart Graft – najskuteczniejsza metoda przeszczepu włosów

Smart Graft – najskuteczniejsza metoda przeszczepu włosów

Opis dla: Smart Graft – najskuteczniejsza metoda przeszczepu włosów

Zagęszczanie włosów metodą Smart Graft jest najmniej inwazyjnym i najbardziej nowoczesnym sposobem na odbudowę owłosienia, a do tego niezwykle skutecznym. Za sprawą technologii Smart Graft uzyskuje się niespotykaną dotąd 98% przeżywalność przeszczepionych włosów.

Smart Graft – precyzyjne zagęszczanie włosów

Gama zabiegów stosowanych w leczeniu łysienia w Bieńkowscy Clinic jest szeroka. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje przeszczep włosów Smart Graft – najnowocześniejsza, mało inwazyjna i trwała metoda odbudowy owłosienia. To profesjonalny system, który został stworzony przez sztab naukowców, lekarzy i inżynierów, w trosce o szybkość, skuteczność i bezpieczeństwo pacjentów.

Smart Graft to zupełnie nowa jakość wśród zabiegów przeszczepu włosów. Polega na pobieraniu pojedynczych zespołów włosków – metoda ta nazywa się AFUE. Zapewnia to minimalną inwazyjność procedury. Zabieg ten, w porównaniu do starszych metod, jest wysoce zautomatyzowany. Dzięki wspomaganej elektronicznie głowicy zabiegowej, która posiada mikroskopijne ostrza, lekarz może precyzyjnie i stosunkowo szybko pobierać pojedyncze zespoły mieszków włosowych. Pojedynczy przeszczep ma od jednego do czterech mieszków włosowych.

Transplantacja włosów Smart Graft jest niezwykle sterylną procedurą. Urządzenie pozwala na automatyczne przemieszczanie się pobranych mikroprzeszczepów (graftów) do szczelnych, aseptycznych komór, które zapewniają optymalne warunki (niska temperatura i wysokie nawilżenie) mieszkom włosowym do czasu ich wszczepienia w miejsca docelowe.

Dla kogo jest przeznaczony przeszczep włosów metodą AFUE?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które mają problem z wypadaniem włosów. Zagęszczanie włosów metodą AFUE Smart Graft nie musi wcale dotyczyć głowy. Możemy wybrać dowolnie miejsce naszego ciała, w którym chcemy odbudować gęstość owłosienia.

Wskazania do zabiegu Smart Graft:

  • łysienie androgenowe u mężczyzn – głównie zakola,
  • łysienie androgenowe u kobiet – zagęszczenie włosów w miejscach przerzedzenia,
  • utrata owłosienia w miejscach blizn pozabiegowych, po urazach,
  • przerzedzone brwi i broda lub utrata owłosienia w tych miejscach.

Naturalne efekty i większa pewność siebie

Odpowiednio przygotowane do implantacji mieszki włosowe wszczepiane są precyzyjnie w skórę głowy objętą łysieniem. Doświadczeni chirurdzy podczas zabiegu muszą wykazać się niezwykłą dokładnością i starannością, aby odrastające włosy prezentowały się jak naturalna fryzura. Podczas jednego zabiegu lekarz przeszczepia aż 750-2000 graftów. Zabieg zapewnia naturalne i długotrwałe efekty w postaci gęstych, równomiernie rozmieszczonych włosów. Nasi pacjenci podkreślają, że po zabiegu poprawiło się również ich samopoczucie i pewność siebie.

Co robić po przeszczepie włosów, aby uzyskać najlepsze efekty?

Po kilkugodzinnym zabiegu (czas trwania: 4-6 godzin), który i tak jest krótszy niż wcześniejsze metody przeszczepu włosów, skóra głowy jest podrażniona. Dotyczy to zarówno miejsca biorczego, jak i dawczego. W tych miejscach widoczne są małe ranki o średnicy milimetra, które goją się przez kilka dni. Z tego względu skóra głowy wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji:

  • lekarz przepisuje antybiotyk w formie kremu lub maści do stosowania przez pierwsze dni po zabiegu,
  • trzeba również stosować chłodzące okłady na skórę głowy,
  • głowę należy myć delikatnym szamponem do włosów, najlepiej dziecięcym,
  • powstrzymać się od suszenia włosów,
  • przez tydzień należy unikać czynności podwyższających ciśnienie krwi, np. wysiłku fizycznego,
  • przez 2 miesiące nie można się opalać.
W celu poznania szczegółów procedury i wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z zespołu Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-