Skip to main content

TOP 5 zabiegów w sezonie karnawałowym

Opis dla: TOP 5 zabiegów w sezonie karnawałowym

Karnawał to szczególny okres w roku – czas zabawy, wielkich wyjść, spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi. Nic więc dziwnego, że chcemy wtedy dobrze wyglądać i tryskać energią. Jakie zabiegi mogą nam w tym pomóc? Które dają szybkie efekty i nie wymagają długiej rekonwalescencji? Poznaj 5 propozycji – oto sprawdzone sposoby naszych specjalistów z Bieńkowscy Clinic!

 

Infuzja tlenowa BE CEUTICALS®

 

Błyskawiczna regeneracja skóry, nawilżenie i odmłodzenie? Taki efekt można uzyskać właśnie dzięki zastosowaniu technologii hiperbarycznego tlenu w połączeniu z 15% witaminą C oraz innymi aktywnie działającymi składnikami. Podaje się je przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w innowacyjny aplikator – gdy specjalista zbliża go do skóry, rozpylane zostaje indywidualnie dobrane serum BE CEUTICALS®, a następnie czysty, sprężony tlen. Poziom ciśnienia, pod którym jest on aplikowany, sprawia, że obecne w preparacie składniki aktywne zostają wtłoczone w skórę. Na koniec dodatkowo nakładany jest odpowiedni dla danej cery krem – tylko i aż tyle! W bardzo krótkim czasie uzyskujemy bowiem widoczny gołym okiem efekt, który utrzymuje się przez nawet 2 tygodnie. Skóra jest bardziej napięta, poprawione zostają kontury twarzy, zmarszczki stają się płytsze, a cera odzyskuje swój naturalny koloryt i blask.

Co jednak najważniejsze w kontekście zabiegów wykonywanych w sezonie karnawałowym, z infuzją tlenową BE CEUTICALS® nie wiąże się żaden szczególny okres rekonwalescencji czy widoczne podrażnienia – jest to tzw. „zabieg bankietowy”, czyli taki, po którym niemalże od razu można iść na wielkie wyjście, ciesząc się młodym wyglądem i związaną z tym nową energią!

 

Infuzja tlenowa Intraceuticals

 

Kolejną propozycją bazującą na działaniu technologii hiperbarycznego tlenu jest infuzja tlenowa Intraceuticals – tym razem w terapii bierze udział preparat z kwasem hialuronowym oraz takimi składnikami aktywnymi, jak: witaminy A, C, E, przeciwutleniacze EGCG z zielonej japońskiej herbaty, aloes, beta-glukanem, prowitamina B5, olejei roślinne z jojoby, słodkich migdałów, makadamii etc. Co ważne, w czasie zabiegu stosuje się dwie postaci wspomnianego kwasu hialuronowego:

  • niskocząsteczkowy – nawilża i jest znakomitym transporterem różnego rodzaju związków aktywnych;
  • wielkocząsteczkowy – odpowiada za wiązanie wilgoci z otoczenia, a także utrzymywanie nawilżenia, które udało się osiągnąć za sprawą kwasu niskocząsteczkowego.

Efekty widoczne są natychmiast! Zwiększa się napięcie skóry, zmarszczki są spłycone, kontur twarzy wyostrzony, a cera gładka, promienna i ujednolicona. Sam zabieg jest nieinwazyjny oraz przyjemny. Trwa około 1 godziny i nie wymaga rekonwalescencji – zaraz po jego zakończeniu można zrobić makijaż i wybrać się na karnawałową imprezę.

 

Kwas hialuronowy – lifting wolumetryczny

 

Twarz to dla wielu osób swoista wizytówka. Zależy nam więc na utrzymaniu odpowiedniego jej zarysu i objętości, które wraz z wiekiem – niestety – tracą na jakości. Wolumetryczne odmładzanie twarzy pozwala je odzyskać! A wszystko dzięki nowoczesnym produktom, opartym właśnie o kwas hialuronowy. Są to m.in. StylAge XL i XXL oraz saypha Volume i Volume Plus, które z powodzeniem stosujemy w naszych klinikach. Wykonywane przy ich pomocy zabiegi są proste, szybkie, bezpieczne i – co szczególnie ważne w sezonie karnawałowym – dają natychmiastowe, spektakularne efekty!

Co więcej, od razu po zabiegu można wrócić do swojego standardowego funkcjonowania, a rezultaty będą cieszyć oko przez około 18-24 miesiące. Poza tym, że wymodelowane zostaną określone obszary, jak np. policzki czy podbródek, to dodatkowo skóra wokół nich będzie wyglądała na zdrową, wypoczętą i nawilżoną, dając energię do znakomitej zabawy (nie tylko w samym karnawale)!

 

Laser Cutera Enlighten Triplex PICO MLA

 

Laseroterapia „szyta na miarę”? Zdecydowanie tak – pozwala na to Cutera Enlighten™ PICO MLA. Jest to urządzenie bazujące tak naprawdę na pracy 3 różnych laserów (najwyższej mocy impulsów dostęnych w 3 długościach fal: 532nm, 670nm i 1064nm oraz technologiach piko- i nanosekundowej). Dzięki temu można idealnie dopasować parametry do potrzeb danej Pacjentki czy Pacjenta, co pomaga w bezpieczny sposób uzyskać optymalne rezultaty, czyli: odmłodzenie, ujędrnienie, wyrównanie kolorytu skóry, redukcję ewentualnych zaburzeń pigmentacyjnych, a nawet blizn czy rozstępów. Jako że inwazyjność zabiegu jest niezwykle niska, nie ma też konieczności długotrwałej rekonwalescencji, co w przypadku zabiegów „karnawałowych” ma ogromne znaczenie – można poddać się opisywanej tu laseroterapii i już nawet po 1-2 dniach mieć skórę gotową do wielkich wyjść! Efekty będą narastać i w pełni widoczne będą po kilku tygodniach. Cały proces będzie jednak dział się zupełnie niezauważalnie, nie wykluczając nas z żadnych spotkań.

 

Wygładzanie zmarszczek – botoks

 

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej (potocznie nazywanej botoksem) trwa zaledwie około 10-20 minut. Jego bolesność jest minimalna – niczym ugryzienie mrówki czy komara. Dużym plusem tego typu zabiegów jest szybki czas uzyskiwania efektów, ponieważ botoks zaczyna pracować już po 2-3 dniach od podania, a pełne rezultaty widoczne są po 7-14 dniach. Jakie? Przede wszystkim jest to wygładzenie zmarszczek mimicznych, np. poprzecznych na czole, „lwiej zmarszczki” (pomiędzy brwiami), tzw. „kurzych łapek” czy zmarszczek wokół nosa i ust. Wszystko dzięki właściwościom neuromodulującym botoksu – blokuje on przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, przez co przestają się one kurczyć, a wraz z nimi przestaje marszczyć się skóra. Co ważne, nie dość, że uzyskujemy wtedy wspomniany efekt wygładzenia, to dodatkowo działamy też profilaktycznie w zakresie pogłębiania się obecnych już zmian. Same rezultaty utrzymują się zaś około pół roku, dlatego też możemy mieć pewność, że cały karnawał będzie nasz!

Chcesz wiedzieć więcej o opisanych tu zabiegach? Nasi eksperci z klinik w Bydgoszczy oraz Częstochowie chętnie odpowiedzą na Twoje pytania: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-