Skip to main content

Wszystko, co musisz wiedzieć o ginekomastii i sposobach jej leczenia

Opis dla: Wszystko, co musisz wiedzieć o ginekomastii i sposobach jej leczenia

Nazwa ginekomastia dla wielu osób może być nieznana. Jednak kiedy zamiast tego specjalistycznego sformuowania użyje się zwrotu ,,męskie piersi”, każdy rozumie, o jaki problem chodzi. ginekomastia dotyczy mężczyzn i dojrzewających chłopców. Źródłem problemu mogą być zaburzenia hormonalne, ale także brak aktywności fizycznej i zła dieta, które skutkują również otyłością. W niektórych przypadkach ginekomastia wywołuje jedynie kompleksy i pogorszoną samoocenę, w innych jednak chorobie towarzyszy ból, pieczenie i świąd. W Bieńkowscy Clinic zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy także dla mężczyzn. W ofercie można znaleźć również te, które pomogą rozwiązać problem ginekomastii!

Przyczyny ginekomastii 

Wśród przyczyn przerośniętych sutków u mężczyzn wskazuje się otyłość, która jest wynikiem niezdrowego trybu życia – braku aktywności fizycznej oraz złej diety. Jednak oprócz tych czynników ginekomastię mogą wywołać zmiany hormonalne (wzrost stężenia estradiolu w stosunku do testosteronu, spadek syntezy męskich hormonów płciowych), np. w okresie dojrzewania płciowego, w przypadku nowotworu jąder, marskości wątroby czy nadczynności tarczycy. Problem może także spotęgować przyjmowanie niektórych leków, picie alkoholu w dużych ilościach bądź przewlekłe choroby. Najczęściej przerośnięte sutki występują u chłopców w okresie dojrzewania. Podaje się, że ok. 65% nastolatków w wieku 14-16 lat ma nadmiernie rozwinięte gruczoły piersiowe. Na szczęście ginekomastia młodzieńcza najczęściej naturalnie ustępuje po 2-3 latach. Nieco inaczej sprawa wygląda u dojrzałych mężczyzn. Wśród nich mniej więcej co trzeci cierpi na ginekomastię. W tym wypadku raczej nie ma co liczyć na samoistne zniknięcie problemu. Jeżeli dieta i ćwiczenia nie pomagają, warto zdecydować się na zabieg, który rozwiązuje kłopot i pozwala cieszyć się większą pewnością siebie oraz lepszym wyglądem!

liposukcja infradźwiękowa NIL

Mężczyznom, którzy z powodu ginekomastii czują się niekomfortowo i nieatrakcyjnie, proponujemy przeprowadzenie zabiegu liposukcji infradźwiękowej NIL. Wykonywany jest przez wykwalifikowany zespół medyczny, który dba o bezpieczeństwo pacjenta. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Metoda polega na odessaniu tłuszczu z klatki piersiowej z możliwością chirurgicznego wycięcia gruczołu sutkowego. Dokładna procedura omawiana jest przez lekarza indywidualnie z pacjentem. 

Odsysanie tłuszczu z klatki piersiowej

liposukcja infradźwiękowa NIL to nowoczesny, nieinwazyjny i skuteczny zabieg, który pozwala w krótkim czasie pozbyć się problemu ginekomastii. Metoda bazuje na ruchu wibracyjnym, który prowadzi do szybkiego rozbicia tkanek tłuszczowych przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa (również w kontekście otaczających tkanek). liposukcja infradźwiękowa NIL pozwala lekarzowi na szybkie i precyzyjne wykonanie zabiegu, który w rezultacie eliminuje problem ginekomastii. 

Zalety i efekty liposukcji infradźwiękowej NIL: 

  • specjalna, pneumatyczna głowica pozwala chirurgowi na szybkie i bezpieczne odessanie dużej ilości tkanki tłuszczowej,
  • ruchy nutacyjne o 300% zwiększają kontakt aktywnej powierzchni kaniuli z tłuszczem – co zwiększa o 200% ilość odessanej tkanki tłuszczowej,
  • znacznie krótszy czas operacji,
  • wysoki komfort zabiegu (działanie neuromodulujące),
  • możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym,
  • brak hospitalizacji,
  • redukcja ilości zasinień, krwiaków i obrzęków,
  • skrócenie czasu rekonwalescencji do minimum.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-