Skip to main content

Zabiegi na pachy – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Dbając o piękny wygląd i zadbane ciało nie sposób pominąć okolicy pach. Szczególnie wiosną i latem, ten obszar ciała zasługuje na szczególną uwagę, nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Problem nadpotliwości czy nadmiernego owłosienia pach dotyka wiele kobiet, bez względu na wiek czy masę ciała. Bez odpowiedniej pielęgnacji i skutecznej terapii może być przyczyną obniżonej pewności siebie i spadku komfortu życia. Aby pomóc Paniom zadbać o tę część ciała, nasza Klinika oferuje profesjonalne i skuteczne zabiegi.

Jakie są wskazania do poddania się zabiegom na pachy?

Najpowszechniejszym problemem dotyczącym rejonu dołów pachowych, z którym borykają się nasze Pacjentki, jest nadmierna potliwość. Przypadłość ta jest uznawana za jedną z najbardziej kompromitujących i wstydliwych, bardzo często prowadzi do wycofania się z życia społecznego, a czasami nawet do zaburzeń na tle depresyjnym. Na szczęście, nasza Klinika pomaga skutecznie pozbyć się nadpotliwości i odzyskać swobodę i pewność siebie.Drugim wskazaniem do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej na okolice pach, jest nadmierne owłosienie. Regularne usuwanie niechcianych włosków metodami tradycyjnymi jest bardzo uciążliwe i czasochłonne, a zarazem mało skuteczne. Rozwiązaniem tego problemu skorzystanie z zabiegów opartych na najnowszych technologiach, przeprowadzanych przez naszych specjalistów, które raz na zawsze usuną zbędne owłosienie.Zabiegi na pachy są zalecane także w przypadku wszelkich dolegliwości skórnych, takich jak przesuszenie, utrata jędrności, blizny i fotouszkodzenia. Medycyna estetyczna pomoże pozbyć się kłopotliwych wałeczków pod pachami, przez które wiele Pań rezygnuje z odsłaniania ramion.

Przeciwwskazania do zabiegów na pachy

Zabiegi na obszar dołów pachowych należą do bezpiecznych, jednak warto przed ich wykonaniem, każdorazowo skonsultować swój stan zdrowia z naszymi specjalistami. W zależności od wybranej metody wyróżniamy pewne stany chorobowe i okoliczności, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku:
  • ciąży i karmienia piersią
  • chorób nowotworowych
  • zaburzeń krzepnięcia krwi lub skłonności do powstawania zakrzepów
  • zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • nadwrażliwości lub alergii na składniki stosowanych preparatów
  • stosowania niektórych leków
  • chorób skórnych, miejscowych infekcji i uszkodzeń
  • chorób autoimmunologicznych.

Zabiegi na okolice pach dostępne w naszej Klinice i ich efekty

Trwałą eliminację nadpotliwości pach przeprowadzamy na kilka sposobów. Największą popularnością cieszy się zabieg wykorzystujący preparat, który hamuje pracę gruczołów potowych. Ostrzykiwanie problematycznego obszary jest w pełni bezpieczne i nie pociąga za sobą żadnych skutków ubocznych. Efekt blokady wydzielania potu jest przejściowy – w zależności od przypadku utrzymuje się do około pół roku, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.Inna metoda walki z nadpotliwością, która daje trwałe efekty, polega na nieodwracalnym uszkodzeniu gruczołów potowych przez wiązki laserowe. Cała procedura jest bezbolesna i nie ma konieczności jej powtarzania.Chcąc trwale i bezboleśnie pozbyć się nadmiernego owłosienia pach, zachęcamy do skorzystania z laserowej depilacji. W naszej Klinice zabieg depilacji przeprowadzamy laserem  diodowym.Z wiotką skórą pod pachami lub trudnymi do ukrycia wałeczkami opornymi na ćwiczenia i dietę, skutecznie poradzi sobie zabieg liposukcji, laseroterapii frakcyjnej lub HIFU.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-