Tatuaże pourazowe – przyczyny, leczenie

Tatuaże pourazowe – przyczyny, leczenie

Nawet z pozoru niegroźne skaleczenie może pozostawić trwały ślad na naszej skórze. Oprócz blizny, o przykrym zdarzeniu nierzadko przypomina nam również tzw. tatuaż pourazowy.

 

PRZYCZYNY

Zmiana tego typu powstaje najczęściej na skutek źle oczyszczonej rany. „Pigmentem“ takiego tatuażu mogą być np. żużel, żwir albo piasek, który dostał się w głąb skóry w przebiegu urazu.

 

LECZENIE

Dawniej jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego śladu było chirurgiczne wycięcie skóry w jego obszarze. Co jako metoda dość drastyczna, wiążąca się z powstaniem blizny nie zyskało wielu zwolenników, zwłaszcza, że postępowanie takie miałoby jakikolwiek sens tylko w przypadku zmian obejmujących małe powierzchnie skóry.

Jedynym słusznym rozwiązaniem w celu pozbycia się tatuaż pourazowego jest laseroterapia, która obejmuje zarówno pozbycie się umiejscowionego w skórze właściwej barwnika, jak również ewentualnych blizn, które powstały w wyniku urazu.

* UWAGA – z uwagi na fakt, iż pierwsze 2-3 zabiegi przynoszą wizualny efekt każdym, nawet nieprofesjonalnym laserem, pacjenci nieświadomi tego faktu poddają się zabiegom w nieprofesjonalnych gabinetach. Co jednak bardzo istotne, takie zabiegi wskutek nieodpowiedniego lasera i doświadczenia osoby wykonującej, powodują włóknienie skóry wokół cząstek barwnika– czyniąc go niemalże nieusuwalnym i tworząc mało estetyczny efekt tatuażu wymieszanego z blizną.

JAK USUWAMY TATUAŻE W BIEŃKOWCY CLINIC®

W Bieńkowscy Clinic® korzystając z najnowszych osiągnięć techniki stosujemy urządzenie amerykańskiej firmy Cutera® ENLIGHTENTM TRIPLEX. Precyzja sterowania oraz najszerszy zakres parametrów: najwyższa dostępna moc impulsu, aż trzy długości fali: 532nm, 1064nm i 670nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

Terapia ENLIGHTENTM PICO + NANO pozwala na szybkie, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne terapie każdego typu i koloru tatuażu oraz makijażu permanentnego bez pozostawienia blizn, odbarwień czy przebarwień skóry. W wielu przypadkach sprawdzi się również  Laser Q-switch Medlite C6 Hoya Con Bio.

W przypadku blizn terapię można rozszerzyć również o zabiegi z wykorzystaniem Lasera Fraxel Dual, Lasera frakcyjnego eco2, Lasera frakcyjnego Power Pixel Pro oraz medycyny regeneracyjnej.

 

powiązane artykuły


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-