Skip to main content

Lipofilling – olśniewaj urodą w karnawale

Opis dla: Lipofilling – olśniewaj urodą w karnawale

Karnawał to czas eleganckich bali i przyjęć, nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby w tym czasie wyglądać wyjątkowo pięknie. Istotne, aby odpowiednio wcześnie zacząć przygotowania pod kątem pielęgnacji – zdrowa dieta, ćwiczenia oraz kremy ujędrniające i nawilżające to podstawa, jednak wymagają wyrzeczeń i długiego oczekiwania na efekty. Jeżeli mamy pewne mankamenty urody, których szczególnie trudno się pozbyć, jak wystający brzuszek czy wyraźnie widoczne zmarszczki, warto wziąć pod uwagę różne zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną.

Lipofilling – nowoczesny sposób na poprawienie urody przed wielkim wyjściem!

W Bieńkowscy Clinic polecamy zabieg z wykorzystaniem autologicznego tłuszczu, czyli lipofilling, nazywany także lipotransferem. To zabieg, który przebiega dwuetapowo – pierwszym etapem jest pobranie tłuszczu od pacjenta z wybranego obszaru ciała, najczęściej – brzucha, ud, ramion; drugi etap to przeszczepienie odpowiednio przygotowanego i oczyszczonego tłuszczu w wybrane miejsce twarzy czy ciała. Efekt zabiegu jest podwójny, ponieważ dzięki liposukcji sylwetka może być odpowiednio wymodelowana, za pomocą  lipofillingu natomiast – można uzupełnić ubytki w tkance, wygładzić zmarszczki, dodać objętości skórze twarzy czy wypełnić kształt piersi lub pośladków. To doskonała metoda dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, ponieważ tłuszcz uznawany jest za jedyny doskonały wypełniacz. W przeciwieństwie do innych fillerów, takich jak kwas hialuronowy czy rzadziej już spotykane preparaty, tzw. permanentne na bazie polimetakrylanu, jest całkowicie biokompatybilny, co zapobiega pojawieniu się stanów alergicznych, a także redukuje do minimum możliwość odrzutu substancji i wystąpienia powikłań.

Jak wygląda procedura?

Pierwszy etap to mikroliposukcja przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą cienkiej i elastycznej kaniuli pobiera nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca ciała, dzięki czemu pacjent może cieszyć się poprawionym kształtem sylwetki w trudnych do wymodelowania obszarach. Pobrany tłuszcz jest dokładnie oczyszczany z niepożądanych substancji, a następnie implantowany w problematyczne miejsca, najczęściej w fałdy nosowo-wargowe, usta, policzki i piersi. Podczas zabiegu pozbawia się komórek unaczynienia, następnie przemieszcza się je w miejsce dawcze, gdzie dochodzi do ponownego unaczynienia. Głównym celem zabiegu jest dążenia do przyjęcia się i prawidłowego funkcjonowania jak największego procentu komórek w nowym miejscu. W niektórych przypadkach, szczególnie u palaczy, nasi lekarze polecają połączenie lipotransferu z osoczem bogatopłytkowym PRP, ze względu na większą szansę przystosowania się wszczepionych komórek w innym obszarze.  Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęków i zasinień, jednak znikają w krótkim czasie. Okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż dwa tygodnie. Po tym czasie pacjent może cieszyć się długotrwałym efektem zregenerowanej skóry i niemal młodzieńczym wyglądem.

Efekty i bezpieczeństwo lipofillingu

Zabieg własnego przeszczepu tkanki tłuszczowej zapewnia doskonałe wypełnienie ubytków w tkance w postaci blizn czy zmarszczek,a ponadto dzięki obecności komórek macierzystych ma niesamowite właściwości regeneracyjne. Oznacza to, że lipofilling jest sposobem także na poprawę jakości i kondycji skóry, czym w efekcie jest lifting, poprawa sprężystości i elastyczności skóry oraz zniwelowanie jej uszkodzeń. Rezultaty, jakie można osiągnąć za pomocą lipotransferu, to: wymodelowanie sylwetki, wyrównanie proporcji, poprawa napięcia i ujędrnienia tkanki skórnej, wypełnienie zmarszczek i blizn, a także podniesienie owalu twarzy.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu pięknych proporcji ciała, które będą podkreślone przylegającą suknią lub chciałabyś olśnić wszystkich na nowo gładką, odmłodzoną skórą twarzy w trakcie karnawału, wypróbuj zabieg lipofillingu w Bieńkowscy Clinic! Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę internetową i skontaktuj się z wybraną recepcją w Bydgoszczy lub Częstochowie. Nasi specjaliści z pewnością dobrze doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania. Zapraszamy!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-