Skip to main content

Noworoczne postanowienie: pozbyć się cellulitu

Opis dla: Noworoczne postanowienie: pozbyć się cellulitu

Nowy rok to doskonały czas, aby zacząć wprowadzać do swojego życia korzystne zmiany. Jednym z najczęściej słyszanych postanowień jest zrzucenie wagi poprzez wprowadzenie do planu dnia zajęć na siłowni i przestrzeganie zdrowej diety. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie większość ludzi prowadzi siedzący tryb życia. W wyniku takiego trybu, braku ruchu i spożywania kalorycznych posiłków dochodzi do odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej, co skutkuje nie tylko pojawieniem się nadwagi, lecz także w niektórych przypadkach cellulitu. To prowadzi do kompleksów i złego samopoczucia, dlatego żeby poczuć się lepiej w swoim ciele, warto wziąć na poważnie swoje postanowienia.

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit powstaje najczęściej w związku z zaburzeniami gospodarki hormonalnej w okresie dojrzewania, a także podczas ciąży i w okresie menopauzy. Na jego powstanie ma wpływ też niezdrowy tryb życia. To choroba, która objawia się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, guzkami, zgrubieniami, zmianami obrzękowo-włóknistymi tkanki podskórnej, nierównościami, co daje efekt tzw. ,,skórki pomarańczowej”. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu: miękki (wodny) oraz twardy (tłuszczowy). Cellulit może powodować ból, uczucie ciężkości, skurcze, a także żylaki, mikrowynaczynienia, rozstępy i wiele innych niedogodności, dlatego tak ważne jest przedsięwzięcie odpowiednich środków leczenia.

W leczeniu cellulitu bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja kremami ujędrniającymi, wykonywanie masażu i peelingów, a przede wszystkim ruch i odżywienie oraz nawilżanie skóry od wewnątrz. Jeżeli problem jest już widoczny, najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się cellulitu są zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną.

Jakie zabiegi polecamy w Bieńkowscy Clinic?

W Bieńkowscy Clinic, zlokalizowanych w Bydgoszczy i Częstochowie, mamy do zaoferowania szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które pomogą skutecznie zwalczyć cellulit i zapobiec jego powstaniu.

Na początek polecamy spotkanie z wykwalifikowanym dietetykiem, który dokona analizy stanu zdrowia pacjenta i indywidualnie dobierze odpowiednią dietę pod kątem preferencji i potrzeb.
Zabiegi w kierunku leczenia cellulitu, jakie szczególnie polecamy, to między innymi:
  • HIFU scizer – nowoczesny zabieg z wykorzystaniem najnowszej technologii skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU), polecany szczególnie przy problemie miejscowej otyłości i zaawansowanego cellulitu. W zabiegu stosujemy specjalistyczną, zautomatyzowaną głowicę, która emituje fale dźwiękowe na głębokości nawet 13 mm. Poprzez kontrolowane i precyzyjne niszczenie komórek tłuszczowych następuje trwała redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, a także wysmuklenie sylwetki. Polecamy szczególnie ze względu na bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu;
  • Endolaser Cellulaze – to innowacyjny zabieg liposukcji laserowej, który wykorzystuje działanie endolasera. Nasi lekarze szczególnie polecają zabieg Cellulaze, ponieważ został stworzony specjalnie do leczenia cellulitu we wszystkich jego postaciach i etapach zaawansowania. Z uwagi na to, że endolaser Cellulaze ma długość fali 1440 nm i wykorzystuje technologię Sidelase 3D, może precyzyjnie zniwelować źródło przyczyn cellulitu i zredukować widocznie oraz trwale objawy;
  • med contour Medical – to zabieg także wykorzystujący fale ultradźwiękowe, którego system opiera się na bezbolesnym modelowaniu sylwetki. W efekcie działania specjalnej głowicy med contour Medical lekarze są w stanie zlikwidować trudną do pozbycia się konwencjonalnie otyłość miejscową, np. brzucha, a także zredukować uporczywy cellulit. Działanie urządzenia med contour Medical opiera się na emitowaniu fal dźwiękowych, które nakładają się w tkance tłuszczowej i prowadzą do wywołania zjawiska kawitacji, w wyniku czego komórki tłuszczowe zostają rozbite i upłynnione.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, nasi lekarze polecają połączenie zabiegów z przynajmniej umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Wraz z nastaniem nowego roku odważ się na zmiany i skorzystaj z naszej oferty!

Te, jak i inne zabiegi redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej oraz ujędrniające skórę, przeprowadzane są w naszej klinice przez doświadczonych lekarzy. Przed zabiegiem zapraszamy na konsultację, podczas której dobierzemy odpowiedni do oczekiwań i stanu zdrowia zabieg, wykluczymy przeciwwskazania i opiszemy przebieg całej procedury. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź odwiedzenia nas osobiście w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-