Skip to main content

Skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej – liposukcja infradźwiękowa NIL

Opis dla: Skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej – liposukcja in…

Liposukcja wibracyjna czyli tzw. wibroliposukcja od lat uważana jest przez chirurgów plastycznych za najbardziej skuteczną, precyzyjną i bezpieczną metodę odsysania tkanki tłuszczowej. Dlatego też osobom, które chcą zdecydować się na zabieg liposukcji polecamy ten, który stanowi najbardziej udoskonaloną wersję wibroliposukcji – N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture).

Redukcja objętości tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki

Zabieg liposukcji N.I.L. wykonywany jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej, a także wymodelowania sylwetki i nadania jej pożądanych proporcji. Niektóre partie ciała trudno jest wymodelować poprzez ćwiczenia i odpowiednią dietę. Dzięki wibroliposukcji udaje się wpłynąć na problematyczne miejsca i odessać z nich odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie jest sposobem na odchudzanie czy metodą na redukcję masy ciała. Ten rodzaj zabiegu stosuje się w przypadku tzw. otyłości miejscowej. W przypadku znacznej nadwagi zabieg liposukcji infradźwiękowej N.I.L. daje oczekiwane rezultaty po wykonaniu kilku sesji. Dzięki nim utrzymuje się trwały efekt, w wyniku którego odessana tkanka nie zregeneruje się, a na obszarze zabiegowym nie odłoży się jej nadmiar. Zabieg nie daje gwarancji niemożliwości przytycia, jednak zapewnia utrzymanie uzyskanych proporcji.

Charakterystyka zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której omówione zostają wszystkie szczegóły dotyczącego samej liposukcji, ale także wytycznych przed i po niej. Zanim pacjent podda się zabiegowi stosowana jest profilaktyka antybiotykowa i przeciwzakrzepowa. Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym bądź znieczuleniu ogólnym (pod okiem anestezjologa). Całość zabiegu to zazwyczaj 2h, jednak dokładny czas zależny jest od ilości odsysanej tkanki tłuszczowej oraz od obszaru zabiegowego. Podczas jednego zabiegu odsysane jest średnio od 1000-1500 ml tkanki tłuszczowej (maksymalnie to 4000 ml). Po liposukcji pacjenci zostają w naszej klinice od 8 do 24h – co zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Okres rekonwalescencji to od 4 do 8 dni. W tym czasie pacjent powinien stosować ubrania uciskowe bądź specjalny pas elastyczny, dzięki którym miejsca po pobranej tkance tłuszczowej prawidłowo się wygoją. Ubranie uciskowe musi być noszone przez 24h/dobę przez 7 dni, a następnie przez kolejne 10–14 dni w czasie dnia.

Precyzyjnie i praktycznie

Podczas zabiegu liposukcji infradźwiękowej N.I.L. chirurg posługuje się opatentowaną przez belgijską firmę Euromi® pneumatyczną głowicą LIPOMATIC. Dzięki niej końcówka kaniuli odsysającej wprowadzona zostaje w unikalny ruch 3D (nutacyjny). Dzięki temu zarówno proces odsysania tkanki tłuszczowej jak i podawania znieczulenia przebiega wyjątkowo szybko i precyzyjnie oraz małoinwazyjnie i delikatnie w stosunku do otaczających tkanek. Innowacyjnością zabiegu jest to, że odessana tkanka tłuszczowa może być wykorzystana do przeszczepu. Szczegóły takiego rozwiązania omawiane są każdorazowo z pacjentem przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • niewydolność układu krążenia / oddechowego,
  • przewlekłe choroby wątroby i nerek,
  • cukrzyca,
  • choroby serca i układu krążenia,
  • ciąża,
  • choroba nowotworowa.

Więcej o liposukcji infradźwiękowej N.I.L. wykonywanej w naszej klinice przeczytać można na https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-l/.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-