Skip to main content

TOP 3 zabiegi kosmetyczne na lato. Jakie zabiegi można wykonywać w sezonie letnim?

Opis dla: TOP 3 zabiegi kosmetyczne na lato. Jakie zabiegi można wykonywać w …

Zabiegi kosmetyczne służą poprawianiu urody oraz polepszaniu kondycji skóry. Znaczna część z nich może być wykonywana przez cały rok, jednak część lepiej zaplanować na okres, w którym nie ma zbyt dużego nasłonecznienia. Jakie zabiegi na twarz i ciało mogą być przeprowadzane w sezonie letnim? Poznaj nasze TOP 3 propozycje!

Wampirzy lifting

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym PRP to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało. Potocznie procedura ta jest nazywana wampirzym liftingiem, ponieważ przeprowadza się ją przy użyciu preparatu pozyskanego z krwi obwodowej pacjenta.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania 10-60 ml krwi. Uzyskany w ten sposób materiał zostaje następnie przefiltrowany w celu wyodrębnienia osocza bogatopłytkowego. Zawiera ono tzw. czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, które są bardzo skuteczne w zabiegach regeneracyjnych.

Powstały preparat zostaje wstrzyknięty płytko pod skórę pacjenta. Miejsce iniekcji jest uzależnione od tego, w jakim celu przeprowadzany jest zabieg. Wampirzy lifting twarzy umożliwia redukcję niekorzystnych zmian skórnych, takich jak:

Dodatkowo pozwala na spłycenie doliny łez i przyspiesza wymianę komórkową, działając przeciwstarzeniowo (efekt anti-aging). Rezultaty zabiegu, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, to m.in. poprawa ukrwienia i mikrokrążenia skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny oraz dogłębne nawilżenie i odżywienie tkanek.

Wampirzy lifting trwa od 20 do 60 minut. Oprócz twarzy, wykonuje się go również na innych obszarach ciała – są to najczęściej:

  • szyja,
  • dekolt,
  • brzuch,
  • pośladki,
  • uda,
  • skóra owłosiona głowy.

Celem przeprowadzenia mezoterapii igłowej na obszarze ciała może być redukcja cellulitu, usuwanie rozstępów czy ogólne ujędrnienie skóry.

Wampirzy lifting może być przeprowadzony jednorazowo. Dla uzyskania optymalnych rezultatów terapii zaleca się jednak wykonanie 3-4 zabiegów z częstotliwością co 21-30 dni. Efekty mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym utrzymują się od kilku miesięcy do roku.

Lifting twarzy HIFU

Technologia HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości w zabiegach ujędrniających skórę i poprawiających jej kondycję. Takie zastosowanie ma również procedura nazywana ultradźwiękowym liftingiem twarzy.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a przy tym całkowicie nieinwazyjny. Fale ultradźwiękowe są emitowane przez głowicę specjalistycznego urządzenia, która dotyka skóry pacjenta i jest po niej stopniowo przesuwna. W trakcie procedury dochodzi do kontrolowanego podgrzewania tkanek, w efekcie czego następuje miejscowa koagulacja białka. Na poziomie chemicznym skutkuje to uruchomieniem resyntezy kolagenu, czyli naturalnej substancji, która warunkuje jędrność i sprężystość tkanek.

Lifting HIFU to zabieg kosmetyczny, który umożliwia trwałe wzmocnienie, zagęszczenie oraz obkurczenie skóry i powięzi. W efekcie tego procesu następuje widoczne podniesienie elastyczności tkanek, poprawa owalu twarzy, uniesienie opadających powiek oraz redukcja zmarszczek i innych zmian wywołanych efektem procesu starzenia. Zabieg trwa ok. 30-40 minut.

Peelingi medyczne

Całkowicie nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który ma bardzo pozytywny wpływ na skórę (zwłaszcza twarzy) to peelingi medyczny. Przeprowadza się go przy użyciu różnych preparatów, w zależności od potrzeb i upodobań danego pacjenta.

Zabieg ma na celu złuszczenie martwego naskórka i wywołanie procesów regeneracyjnych. Procedura jest całkowicie bezbolesna, polega na nałożeniu na twarz pacjenta odpowiednich środków chemicznych. Czas utrzymywania takiej maseczki medycznej na ciele jest ściśle określony przez specjalistę (zwykle od kilku do kilkunastu minut). Zbyt długi lub zbyt krótki kontakt skóry z preparatem może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Rezultaty peelingu medycznego są widoczne od razu po zabiegu. Skóra jest wyraźnie wygładzona i nawodniona, dzięki czemu nabiera zdrowego blasku. Regularne powtarzanie procedury przyczynia się do poprawy ukrwienia i ujednolicenia kolorytu skóry, w tym do rozjaśnienia lub całkowitego usunięcia przebarwień.

chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach kosmetycznych dostępnych w naszych klinikach? zapraszamy do zapoznania się także z innymi artykułami na naszym blogu:

Jeśli lifting bez skalpela, to tylko z technologią HIFU. Zobacz, jak to działa!

5 pytań o wampirzy lifting

Wampirzy lifting – sekret wiecznej młodości

Chcesz wykonać zabiegi kosmetyczne? Skontaktuj się z naszymi ekspertami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie poprzez formularz: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt

Zabiegi kosmetyczne – opinie naszych pacjentów:

bienkowscyclinic

bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-