Skip to main content

TOP 3 zabiegów na trądzik

Opis dla: TOP 3 zabiegów na trądzik

Trądzik to uciążliwa dermatoza, która objawia się szeregiem nieestetycznych zmian na skórze, takich jak krosty, zaskórniki, grudki i guzki. Peelingi medyczne, laser Cutera Excel V, osocze bogatopłytkowe z czynnikami wzrostu to sprzymierzeńcy osób walczących z trądzikiem. Dowiedz się, w czym tkwi wyjątkowość tych procedur i pozbądź się niedoskonałości skóry.

Łagodzenie trądziku dzięki peelingom medycznym

Zbawienny wpływ na skórę trądzikową mają profesjonalne peelingi chemiczne, szczególnie te zawierające w swoim składzie:

  • kwas salicylowy – znakomicie złuszcza naskórek, działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalne, dokładnie oczyszcza zaskórniki i zmniejsza łojotok,
  • kwas pirogronowy – wnika w głębokie warstwy skóry, działa bakteriostatycznie, reguluje produkcję sebum, daje znakomite efekty w redukcji trądziku zaskórnikowego,
  • kwas migdałowy – zmniejsza widoczność i częstotliwość powstawania zmian trądzikowych, delikatnie złuszcza, niweluje przebarwienia.
  • kwas glikolowy – wspomaga leczenie trądziku, zmniejsza widoczność porów, działa rozjaśniająco, reguluje produkcję sebum.

Indywidualnie dobrane peelingi medyczne złuszczają naskórek i działają przeciwzapalnie, łagodzą istniejące zmiany oraz zapobiegają zaostrzeniu choroby. Tego typu zabiegi mogą też znakomicie nawilżać skórę, pobudzać procesy regeneracyjne i odświeżać twarz. Mogą być też stosowane na szyję, dekolt czy plecy – każdy obszar ciała objęty zmianami trądzikowymi. Należy zaznaczyć, że co najmniej miesiąc przed poddaniem się peelingowi medycznemu należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji słonecznej (opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu).

Peeling chemiczny z kwasami o wyższym stężeniu powinna wykonać jedynie wykwalifikowana i doświadczona osoba, która potrafi dobrać odpowiedni rodzaj i stężenie kwasu do potrzeb danej skóry. Po zabiegach z kwasami konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50+.

Usuwanie zmian trądzikowych laserem Cutera Excel V

Sesje zabiegowe laserem Excel V trwają od kilku do kilkunastu minut i nie wymagają szczególnej rekonwalescencji. Jak podkreślają nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic, laser Cutera Excel V usuwa zmiany trądzikowe bez naruszania tkanek sąsiadujących. Urządzenie wyróżnia się niezwykłą precyzją działania i szybką pracą, górując nad innymi laserami medycznymi w swojej kategorii. Podczas leczenia trądziku laserem renomowanej amerykańskiej firmy Cutera nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, bo specjalny system chłodzący sprawia, że laseroterapia jest komfortowa i bezbolesna.

Warto podkreślić, że zabieg nie może zostać wykonany w przypadku świeżej opalenizny. Przeciwwskazaniem do terapii jest też stosowanie samoopalaczy, balsamów brązujących oraz kosmetyków z retinolem w składzie (minimalna przerwa w ich używaniu to 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem). Miesiąc przed zabiegiem należy odstawić leki i preparaty światłouczulające. W dniu sesji zabiegowej nie powinno się pić alkoholu.

leczenie blizn potrądzikowych – osocze bogatopłytkowe HD (Arthrex ACP)

Jednym z najczęstszych powikłań potrądzikowych są szpecące, głębokie blizny. Skuteczną metodą ich redukcji jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Warto jednak podkreślić, że tego typu zabieg nie powinien być przeprowadzony w przypadku licznych, ropnych zmian (w aktywnej fazie trądziku). Arthrex stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia proces przebudowy blizn po trądziku. Iniekcje osoczem bogatopłytkowym przywracają skórze blask, wygładzają ją, poprawiając teksturę.

Leczenie trądziku – efekty (zobacz zdjęcia):

skuteczne leczenie trądziku efekty Bydgoszcz Częstochowa skuteczne leczenie trądziku efekty Bydgoszcz Częstochowa

Masz problem z trądzikiem? Przeczytaj również inne artykuły na naszym blogu:

Laser Cutera Excel V – skuteczne leczenie trądziku różowatego

Życie bez trądziku! Laseroterapia Cutera Excel V

Czym jest trądzik dorosłych?

Laser alma harmony Dye-VL i leczenie trądziku różowatego

Zmagasz się z trądzikiem pospolitym lub różowatym i chcesz skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów, jakie zapewnia współczesna medycyna estetyczna? Skontaktuj się z naszymi ekspertami z klinik w Bydgoszczy i Częstochowie poprzez formularz: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-