Skip to main content

Zabiegi na plecy – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Plecy to obszar bardzo często pomijany w codziennej pielęgnacji. Niesłusznie! Mimo że często są zakrywane i rzadko jest okazja do obejrzenia ich stanu w lustrze, warto o nie odpowiednio dbać. Regularne korzystanie z zabiegów na plecy sprawi, że będą piękne przez cały rok i gotowe na odsłonięcie ich w uroczystej kreacji czy na plaży. W naszej Klinice stworzyliśmy specjalną ofertę zabiegów na plecy dla kobiet w każdym wieku, zmagających się z różnymi problemami w tej okolicy.

Jakie są wskazania do skorzystania z zabiegów na plecy?

Pierwszym problemem, który pojawia się w okolicy pleców, jest trądzik pospolity. Dotyczy on sporej populacji kobiet, ponieważ w tym obszarze ciała występuje najwięcej porów i gruczołów łojowych. Gdy ujścia mieszków włosowych zostają zatkane, a nadmiar łoju nie ma jak się wydostać, staje się idealną pożywką dla bakterii, będących jedną z przyczyn pojawienia się stanów zapalnych. W naszej Klinice pomagamy walczyć z powstawaniem zaskórników i krost, wykorzystując najnowsze technologie.Drugim wskazaniem do poddania się zabiegom na plecy są nieestetyczne fotouszkodzenia skóry, blizny i przebarwienia m.in. potrądzikowe. Nasi specjaliści mają bogate doświadczenie w ich usuwaniu lub zmniejszaniu widoczności. Inne zmiany, które mogą pojawić się na plecach to brodawki i wszelkiego rodzaju zgrubienia, powstające najczęściej w miejscach podatnych na podrażnienia. Ponieważ nie znikną one samoistnie, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia, jakie daje medycyna estetyczna.Część Pań zmaga się z nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej na plecach, opornej na dietę oraz ćwiczenia. Nasza Klinika, wykorzystując najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, pomaga w walce z tzw. motylkami, boczkami i fałdkami, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie.Pomagamy także zwalczyć owłosienie pleców, nadpotliwość oraz cellulit.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów na plecy

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi, zalecamy konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan zdrowia i wskaże ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety, które są w ciąży, mają zdiagnozowane choroby ogólnoustrojowe, autoimmunologiczne lub nowotworowe.

Zabiegi na plecy dostępne w naszej Klinice oraz ich efekty

Z trądzikiem na plecach walczymy na różne sposoby. Pierwszym z nich są peelingi medyczne, które wywołując procesy złuszczania, niwelują defekty skórne. Traktujemy je zazwyczaj, jako terapię wspomagającą do zabiegów laserowych. Innym sposobem na walkę z zaskórnikami, krostami, a przy okazji przebarwieniami jest terapia depigmentacyjna.Gładką skórę o jednolitym kolorze pozwala uzyskać zastosowanie terapii łączonych. Poza monoterapią laserami frakcyjnymi przeprowadzamy zabieg, który łączy w sobie fototerapię OPL oraz laseroterapię frakcyjną. Protokół pozwala osiągnąć efekt gładkiego naskórka, pozbawionego blizn, zmian barwnikowych, piegów i innych fotouszkodzeń oraz zmian potrądzikowych. Paniom, które chcą zmaksymalizować efekty, zalecamy połączenie tej procedury z zabiegiem implantacji osocza bogatopłytkowego PRP lub rekombinowanych tkankowych czynników wzrostu i fotomodulacji LED.Zbędną ilość tkanki tłuszczowej zgromadzonej na plecach, w zależności od indywidualnych potrzeb usuwamy, wykorzystując najnowocześniejsze sprzęty i technologie. Może się to odbywać przez działanie mikrofal, radiofrekwencji z ultradźwiękami, polem magnetycznym lub falami radiowymi. Doskonałe efekty przynosi także lipoliza iniekcyjna, która pozwala zredukować miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-