Skip to main content

Stopy – mezczyzna

Zabiegi na stopy dla mężczyzn – wskazania, efekty, opinie

Stopy ze względu na przenoszenie dużych obciążeń narażone są na dolegliwości takie jak otarcia, urazy mechaniczne, odciski a także zmiany naczyniowe. Wszystko to powoduje, że na co dzień możemy odczuwać duży dyskomfort związany z poruszaniem się czy noszeniem nawet wygodnego i odpowiedniego obuwia. Część z powyższych zmian stanowi również problem estetyczny.

Wskazania do zabiegów na stopy dla mężczyzn

Skóra męskich stóp każdego dnia jest narażona na przesuszenie, rogowacenie czy pękanie. Dzieje się tak za sprawą nie tylko często źle dopasowanego obuwia, lecz także ciągłego ucisku pod naporem własnego ciała. Okolica stop i kostek często dotknięta jest niewydolnością żylną, która objawia się żylakami oraz pajączkami widocznymi na skórze.Wskazania do wykonania zabiegów na stopy to również wszelkie blizny powodujące ograniczenia ruchomości, ból oraz nieestetyczny wygląd oraz tatuaże, które z czasem nie są już pożądane lub nie prezentują się tak efektownie. Wskazaniem do wykonania właściwego zabiegu jest też usuwanie znamion oraz guzów na stopach, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, ale też dokuczliwe i drażniące.Męskie stopy często dotknięte są również problemem nadmiernego pocenia oraz owłosienia.

Zabiegi na stopy dla mężczyzn – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów na stopy zależą od rodzaju działania, jakie ma zostać wykonane. Zazwyczaj obostrzenia są niewielkie i z danego zabiegu może skorzystać prawie każdy pacjent.W wielu przypadkach zabiegów na stopy dla mężczyzn nie można wykonać przez określony czas. Jest tak np. w sytuacji, gdy na skórze stóp aktualnie występuje wysypka, alergie czy świeże rany. Niekiedy przeciwwskazaniem do przeprowadzenia danego działania jest też tocząca się infekcja czy zażywane leki. W każdy przypadku warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który dokładnie zapozna się ze stanem danego Pacjenta i podejmie decyzję o możliwości wykonania danego działania.

Jakie zabiegi na stopy warto wykonać w naszej klinice?

Gdy stopy dotyka problem żylaków lub pajączków leczenie przebiega z wykorzystaniem skleroterapii luba zabiegów laserowych KTP oraz ND :YAG.  Laseroterapia wykorzystywana jest również w zabiegach dermatochirurgicznych usuwających brodawki oraz guzy skory. W przypadku gdy istnieje podejrzenie ze zmiana może mieć charakter nowotworowy rozwiązaniem okazuje sie chirurgiczne usuniecie zmiany w całości wraz z badaniem histopatologicznym. Na powstałe na skutek urazów lub zabiegów chirurgicznych blizny splicie stanowią lasery frakcyjne.Przy odpowiednio zaplanowanej laseroterapii leczymy problem nadmiernego owlosienia oraz wrastających włosów.Nadpotliwosc stop mozna leczyc przy pomocy inplantacji toksyny botulinowej, ktora każdorazowo poprzedzona jest próba minora. Pozwala to na podanie preparatu w miejsca o największej aktywności gruczołów.

Efekty zabiegów na stopy dla mężczyzn

Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu zabiegów do indywidualnych potrzeb Pacjenta możliwe jest pozbycie się dolegliwości estetycznych stóp, ale też powodujących niejednokrotnie bolesność. Zabiegi na stopy dla mężczyzn umożliwiają powrót do noszenia swoich ulubionychbutów bez otarć i uciśnięć, a także odzyskanie jędrnej i zdrowej skóry w tej okolicy. To również możliwość rozwiązania różnego rodzaju problemów związanych z tym obszarem ciała i odzyskanie pewności siebie oraz radości z wyglądu swoich stóp.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-