Skip to main content

HIFU – sposób na opadające powieki

Opis dla: HIFU – sposób na opadające powieki

Opadająca powieka może znacznie utrudniać widzenie, jeżeli przysłoni źrenicę. Takie opadanie powieki nazywa się inaczej ptozą, a może świadczyć o dysfunkcji mięśnia dźwigacza powieki albo problemów neurologicznych. Objawem ptozy jest obniżenie górnej powieki, które sprawia, że dochodzi do zmniejszenia wysokości szpary powiekowej, czyli przestrzeni pomiędzy dwiema powiekami. Do tego opadającej albo drgającej powiece może towarzyszyć podwójne widzenie lub niedowidzenie. Dlatego opadająca powieka może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie i wykonywanie różnych czynności. W związku z tym nie warto czekać, ponieważ nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic mają w ofercie HIFU, który wykorzystuje się też w leczeniu opadającej powieki.

przyczyny opadającej powieki

Jest kilka przyczyn, które mogą doprowadzić do opadania powieki górnej:

 • urazy;
 • zaburzenia rozwoju albo funkcji mięśnia dźwigającego powiekę;
 • obciążenie powieki przez guz, blizny albo obrzęk;
 • uszkodzenie mięśnia, który dźwiga powiekę górną, ale też rozcięgna albo jego unerwienia;
 • np. w wyniku porażenia może dojść do nieprawidłowego unerwienia mięśnia okołoruchowego;
 • nieprawidłowe zaaplikowanie toksyny botulinowej, czyli botoksu;
 • zespół Hornera.

Makijaż, który ukrywa górną powiekę

Kobiety, które mają problem z opadającą powieką, mogą zrobić sobie makijaż, który ją ukryje. Dobry efekt można uzyskać, jeżeli narysuje się eyelinerem kreskę, jaką jest tzw. jaskółka. Kreskę tę maluje się w taki sposób, aby była węższa w wewnętrznym kąciku oka, a rozszerzała się na zewnątrz. Dzięki takiej kresce można optycznie podnieść powiekę. Kiedy nakłada się cienie, to opadającą powiekę trzeba pokryć jaśniejszym odcieniem, a kolor ciemniejszy nakładać na zewnętrzny kącik oka. Przy powiece, która opada, nie należy obrysowywać całego oka ciemną kredką.

Skuteczny zabieg HIFU nie tylko dla ciała

Dzięki zabiegowi HIFU można uzyskać piękny wygląd nie tylko ciała, lecz także twarzy, w tym opadającej powieki. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFU, a jest to zogniskowana fala ultradźwiękowa. Wykonując ten zabieg, można uzyskać długotrwały efekt liftingu ciała i twarzy, który jest widoczny po jednym zabiegu. Najważniejsze zalety zabiegu z wykorzystaniem HIFU:

 • efekt już po jednym zabiegu;
 • można ujędrnić nim każdą część ciała;
 • rezultat utrzymuje się długotrwale;
 • nie jest konieczna rekonwalescencja, ponieważ pacjent wraca do codziennych obowiązków już następnego dnia.

Zabieg polega na tym, że do ciała przykłada się wielokrotnie końcówkę przetwornika, który podgrzewa tkankę na różnych głębokościach, co uzależnione jest od warunków anatomicznych oraz oczekiwanego efektu. Do innych wskazań do wykonania tego zabiegu zalicza się, np. odmładzanie, redukcję zmarszczek, zmniejszenie cellulitu, lifting czy poprawę napięcia skóry. Opadająca powieka to problem, który spotyka coraz większą liczbę osób i może dotyczyć zarówno kobiet, jaki i mężczyzn, a nawet występuje u dzieci, u których jest bardzo groźny, ponieważ stanowi przeszkodę w rozwoju zmysłu wzroku.

Jeśli już nie chcesz męczyć się z problemem opadającej powieki, to warto zdecydować się na zabieg, którym jest HIFU. Nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic zapraszają do kliniki w Bydgoszczy lub Częstochowie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-