Skip to main content
Niechciany tatuaż – usunąć go czy zakryć?

Niechciany tatuaż – usunąć go czy zakryć?

Opis dla: Niechciany tatuaż – usunąć go czy zakryć?

Tatuaże są obecnie bardzo modne, jednak zdarzają się sytuacje, w których wzór wytatuowany na ciele w przeszłości nie odpowiada już aktualnym trendom. Ponadto, tatuaż może nie mieć już dawnego koloru lub po prostu znudzi Ci się wzór. Co wtedy zrobić? Czy niechciany motyw warto usunąć, czy lepiej pogodzić się z tym, że trzeba zakrywać go ubraniami do końca życia? Jakimi metodami likwidacji dysponuje współczesna medycyna estetyczna? Sprawdź odpowiedzi na te pytania!

Czy niechciany tatuaż warto usuwać?

Błędy młodości przydarzają się niezwykle często i tak naprawdę każdy z nas doświadcza różnego rodzaju pomyłek, co jest zupełnie naturalne. Nagły przypływ emocji, poddanie się aktualnym trendom mody czy chęć zaimponowania innym – to najczęstsze pobudki, które kierują nami przy decyzji tatuowania ciała. Nagle okazuje się, że coś, co było popularne kilka lat temu, obecnie jest kompletnie nie na czasie. Może też zdarzyć się, że wzór jest wyblakły lub nieprawidłowo wykonany. W tym kontekście usuwanie tatuażu ma sens, a także jest w pełni uzasadnione.

Usuwanie tatuażu – najnowsze metody

Do niedawna tatuaże usuwano albo chirurgicznie, albo poprzez peelingi chemiczne czy dermabrazję. Metody te wiązały się jednak z długim okresem rekonwalescencji, a także ryzykiem blizn oraz powikłań. Obecnie medycyna estetyczna stwarza nowe możliwości dzięki urządzeniu, jakim jest laser Enlighten, amerykańskiej firmy Cutera. W Bieńkowski Clinic dysponujemy tym innowacyjnym sprzętem, który nie wymaga długiej rekonwalescencji i cieszy się wyjątkową skutecznością. Co istotne, laser Enlighten jest aktualnie jedynym systemem na świecie, który działa w trzech długościach fali – 532, 670 oraz 1064 nm, umożliwia też pracę w różnych trybach, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów. Usuwanie tatuażu tego rodzaju urządzeniem jest więc skuteczną alternatywą pozbycia się niechcianego wzoru w dowolnym kolorze.

Jak długo trwa usuwanie tatuażu?

Czas, jaki jest potrzebny do usunięcia tatuażu, zależy od tego, jaki to wzór. Istotna jest więc kolorystyka i powierzchnia ciała, na którym znajduje się motyw. Zabieg usuwania tatuażu z reguły powinien być powtarzany do momentu, w którym efekty są zadowalające. Jednak o tym, czy i jak często należy go powtórnie wykonać, decyduje lekarz. Eksperci z Bieńkowscy Clinic zawsze proponują rozwiązania, które w bezpieczny sposób prowadzą do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Zawsze możesz więc liczyć na naszą pomoc i szczegółowe informacje.

Czy usuwanie tatuażu jest bolesne?

Dotychczasowe techniki wiązały się z uśmierzaniem bólu oraz długim okresem gojenia się ran po usuwaniu tatuażu. Zabieg laserem Enlighten jest praktycznie bezbolesny, możesz odczuwać jedynie mrowienie. Tym samym, medycyna estetyczna zyskała sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu, przy zachowaniu pełnego komfortu. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu tatuażu, nasz lekarz z pewnością wyjaśni Ci wszelkie kwestie, związane z tym tematem.

Usuwanie tatuażu laserem Enlighten – zapisz się na zabieg już dziś!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-