Skip to main content

Ramiona i przedramiona

Zabiegi na ramiona i przedramiona – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Ramiona i przedramiona bardzo często są przyczyną kompleksów kobiet, zarówno w młodym, jak i dojrzałym wieku. Jest to jeden z tych obszarów ciała, gdzie lubi magazynować się tkanka tłuszczowa, nie tylko u osób z nadmierną masą ciała, ale także szczupłych. Utratę jędrności spowodowaną przez spadek poziomu kolagenu i elastyny w skórze i czynniki genetyczne ciężko jest odwrócić nawet ćwiczeniami fizycznymi i dietą.

Wskazania do wykonania zabiegów na ramiona i przedramiona

Okolice ramion i przedramion zazwyczaj dotykają podobne problemy estetyczne. Przypadłością, która najczęściej skłania kobiety do odwiedzenia naszej Kliniki, jest brzydko wyglądająca, wisząca skóra, czyli tzw. pelikany i skrzydła. Bardzo ciężko poradzić sobie z nimi na własną rękę, o czym wiedzą pacjentki, które mimo ćwiczeń, wartościowej diety, utrzymywania szczupłej sylwetki i dbania o ciało, nie mogą osiągnąć zadowalających efektów. Nasi specjaliści dysponują najnowszymi technologiami, które pozwalają uporać się z wiotką skórą na ramionach.Dysponujemy terapią na rozstępy, które często pojawiają się na skórze w wyniku dużej redukcji masy ciała na diecie, po ciąży lub powstałych z powodu wahań hormonalnych.Ramiona i przedramiona są obszarem mocno narażonym na promieniowanie UV, które może skutkować pojawieniem się różnego rodzaju przebarwień w postaci znamion, piegów i plam. Zmiany pigmentacyjne powstają także pod wpływem uwarunkowań genetycznych oraz z wiekiem – jako jasnobrązowe lub brązowe plamki, potocznie nazywane starczymi. Chcąc się ich pozbyć, zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych, warto oddać się w ręce naszych specjalistów.Inne zabiegi na okolice przedramion i ramion, dostępne w naszej placówce, obejmują usuwanie niechcianych tatuaży, nadmiernego owłosienia oraz trądziku, który czasami pojawia się w tym obszarze ciała.

Zabiegi na ramiona i przedramiona – przeciwwskazania

Bez względu na wybrany zabieg, zachęcamy do konsultacji stanu zdrowia z naszym lekarzem, w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Szczególną ostrożność zalecamy w przypadku:
  • ciąży oraz okresu karmienia piersią,
  • choroby nowotworowej,
  • aktywnych infekcji wirusowych i bakteryjnych,
  • choroby serca,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi,
  • stosowania sterydów, terapii retinoidami,
  • cukrzycy,
  • chorób autoimmunologicznych,
  • atopowego zapalenia skóry lub stanów zapalnych.

Zabiegi na ramiona i przedramiona dostępne w naszej Klinice i ich efekty

Do metod, które pomagają skutecznie pozbyć się wiotkiej, wiszącej skóry na rękach i ramionach zaliczają się terapie oparte na działaniu lasera. Może to być zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym, wymuszającym głębokie odżywienie i regenerację skóry, stymulację syntezy nowego kolagenu oraz usunięcie wszelkich przebarwień i blizn. Doskonałym narzędziem do eliminacji „pelikanów” i „skrzydeł” jest też zaawansowany technologicznie laser pikosekundowy, pozwalający na głęboką przebudowę skóry oraz nieablacyjny, silnie złuszczający  laser frakcyjny.Nasi specjaliści z powodzeniem wykorzystują możliwości, jakie daje terapia skupionymi ultradźwiękami HIFU. Po takim zabiegu nasze Pacjentki mogą cieszyć się wyraźnie odmłodzonymi, jędrnymi oraz wysmuklonymi ramionami, w krótkim czasie, bezboleśnie i bez konieczności rekonwalescencji.Poprawę elastyczności, pozbycie się przebarwień i rozstępów gwarantuje również zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem wypełniacza, autologicznego osocza bogatopłytkowego bądź komórek macierzystych pobieranych z własnej tkanki tłuszczowej Pacjentów.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-