Zabiegi na brzuch i okolice – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Każda kobieta dokłada wszelkich starań, by móc pochwalić się szczupłym brzuchem i jędrną skórą. Mimo dbania o zdrowie, odżywczą dietę i aktywność fizyczną wraz z upływem lat, coraz ciężej osiągnąć wymarzone efekty. Aby cieszyć się dobrą kondycją okolic brzucha i poprawić wygląd jego problematycznych obszarów, na których lubi odkładać się nadmiar tkanki tłuszczowej, polecamy skorzystać z oferty medycyny estetycznej. Zabiegi dostępne w naszej Klinice pomogą uzyskać wymarzone rezultaty.

Jakie są wskazania do skorzystania z zabiegów na brzuch i okolice?

Profesjonalna pielęgnacja okolic brzucha ma zazwyczaj dwa główne cele – poprawę jędrności skóry oraz rozbicie tzw. opornego tłuszczu. Najczęściej, zgłaszają się do nas Pacjentki, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą pozbyć się opornej oponki z brzucha lub z przyczyn genetycznych zmagają się z tkanką tłuszczową w tym miejscu. Zabiegi medycyny estetycznej dedykujemy także kobietom, które chcą poprawić wygląd okolicy brzucha po ciąży lub pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, po których został nieestetyczny nadmiar luźnej skóry lub rozstępy. Również z wiekiem ilość włókien kolagenowych spada, a brzuch traci elastyczność i napięcie, pojawiają się też oznaki starzenia. Dzięki regularnym zabiegom regenerującym i pielęgnacyjnym możemy opóźnić ten proces. W naszej ofercie znajdą też coś dla siebie Panie, które chcą uzupełnić efekt wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni brzucha, wizualnie wyszczuplając ciało lub które potrzebują przywrócić właściwe napięcie mięśni po odbytych zabiegach lub po ciąży.

Zabiegi na brzuch i okolice – przeciwwskazania

Wyróżniamy kilka czynników, które decydują o konieczności odłożenia w czasie wybranych zabiegów na brzuch. Jest to między innymi:
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby serca i układu krążenia
  • choroby neurologiczne
  • stany zapalne skóry lub otwarte rany w tym obszarze
  • choroba nowotworowa
  • cukrzyca i inne choroby ogólnoustrojowe
  • zażywanie niektórych leków
  • metalowe implanty, rozrusznik serca.

Zabiegi na brzuch dostępne w naszej Klinice i ich efekty

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zabiegów medycyny estetycznej na brzuch i okolice. Szukając sposobu na wymodelowanie mięśni i przywrócenie skórze naturalnego napięcia, warto poddać się zabiegowi elektrostymulacji. Jest to metoda niechirurgicznego kształtowania sylwetki, w oparciu o technologię wielokierunkowej stymulacji, która powoduje  wzmocnienie, napięcie i rozbudowę masy mięśniowej. Ta metoda jest także polecana do naprawy i odbudowy mięśni, zanikłych wskutek braku ćwiczeń lub rozciągnięciu i osłabieniu po ciąży. W przypadku miejscowej otyłości polecamy skorzystać z terapii takich jak infradźwiękowa liposukcja lub lipoliza iniekcyjna, pozwalających na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jako remedium na pozbawioną elastyczności, dotkniętą fotouszkodzeniami lub rozstępami i potrzebującą nawilżenia skórę brzucha, oferujemy zabiegi  takie jak laser frakcyjny, mikrofale czy fale radiowe. Efektywność terapii  przyniesie połączenie ich z metodami medycyny estetycznej np. mezoterapią igłową, która wspomaga walkę z cellulitem i tkanką tłuszczową oraz masażami. Jak zauważa specjalista z Bieńkowscy Clinic, na szczególną uwagę zasługuje zabieg endermologii, który stymuluje krążenie żylne i limfatyczne, usuwa tłuszcz oraz wspomaga produkcję kolagenu i elastyny w tkankach, wykorzystując elektronicznie sterowane rolki i podciśnienie.

Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-