Skip to main content

Zabiegi na brzuch i okolice – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Każda kobieta dokłada wszelkich starań, by móc pochwalić się szczupłym brzuchem i jędrną skórą. Mimo dbania o zdrowie, odżywczą dietę i aktywność fizyczną wraz z upływem lat, coraz ciężej osiągnąć wymarzone efekty. Aby cieszyć się dobrą kondycją okolic brzucha i poprawić wygląd jego problematycznych obszarów, na których lubi odkładać się nadmiar tkanki tłuszczowej, polecamy skorzystać z oferty medycyny estetycznej. Zabiegi dostępne w naszej Klinice pomogą uzyskać wymarzone rezultaty.

Jakie są wskazania do skorzystania z zabiegów na brzuch i okolice?

Profesjonalna pielęgnacja okolic brzucha ma zazwyczaj dwa główne cele – poprawę jędrności skóry oraz rozbicie tzw. opornego tłuszczu. Najczęściej, zgłaszają się do nas Pacjentki, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą pozbyć się opornej oponki z brzucha lub z przyczyn genetycznych zmagają się z tkanką tłuszczową w tym miejscu.Zabiegi medycyny estetycznej dedykujemy także kobietom, które chcą poprawić wygląd okolicy brzucha po ciąży lub pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, po których został nieestetyczny nadmiar luźnej skóry lub rozstępy.Również z wiekiem ilość włókien kolagenowych spada, a brzuch traci elastyczność i napięcie, pojawiają się też oznaki starzenia. Dzięki regularnym zabiegom regenerującym i pielęgnacyjnym możemy opóźnić ten proces.W naszej ofercie znajdą też coś dla siebie Panie, które chcą uzupełnić efekt wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni brzucha, wizualnie wyszczuplając ciało lub które potrzebują przywrócić właściwe napięcie mięśni po odbytych zabiegach lub po ciąży.

Zabiegi na brzuch i okolice – przeciwwskazania

Wyróżniamy kilka czynników, które decydują o konieczności odłożenia w czasie wybranych zabiegów na brzuch. Jest to między innymi:
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby serca i układu krążenia
  • choroby neurologiczne
  • stany zapalne skóry lub otwarte rany w tym obszarze
  • choroba nowotworowa
  • cukrzyca i inne choroby ogólnoustrojowe
  • zażywanie niektórych leków
  • metalowe implanty, rozrusznik serca.

Zabiegi na brzuch dostępne w naszej Klinice i ich efekty

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zabiegów medycyny estetycznej na brzuch i okolice. Szukając sposobu na wymodelowanie mięśni i przywrócenie skórze naturalnego napięcia, warto poddać się zabiegowi elektrostymulacji. Jest to metoda niechirurgicznego kształtowania sylwetki, w oparciu o technologię wielokierunkowej stymulacji, która powoduje  wzmocnienie, napięcie i rozbudowę masy mięśniowej. Ta metoda jest także polecana do naprawy i odbudowy mięśni, zanikłych wskutek braku ćwiczeń lub rozciągnięciu i osłabieniu po ciąży.W przypadku miejscowej otyłości polecamy skorzystać z terapii takich jak infradźwiękowa liposukcja lub lipoliza iniekcyjna, pozwalających na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej.Jako remedium na pozbawioną elastyczności, dotkniętą fotouszkodzeniami lub rozstępami i potrzebującą nawilżenia skórę brzucha, oferujemy zabiegi  takie jak laser frakcyjny, mikrofale czy fale radiowe. Efektywność terapii  przyniesie połączenie ich z metodami medycyny estetycznej np. mezoterapią igłową, która wspomaga walkę z cellulitem i tkanką tłuszczową oraz masażami. Jak zauważa specjalista z Bieńkowscy Clinic, na szczególną uwagę zasługuje zabieg endermologii, który stymuluje krążenie żylne i limfatyczne, usuwa tłuszcz oraz wspomaga produkcję kolagenu i elastyny w tkankach, wykorzystując elektronicznie sterowane rolki i podciśnienie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-