Skip to main content

Klatka piersiowa – mezczyzna

Zabiegi na dekolt i piersi dla mężczyzn – wskazania, możliwości, efekty

Dekolt i piersi to u mężczyzn strefa ciała, która często wpływa na samopoczucie, ale też postrzeganie przez innych. Niestety, poprzez upływający czas, różne predyspozycje genetyczne, wskutek urazów czy występowania niektórych schorzeń, wygląd tych okolic nie jest taki, jakbyśmy tego oczekiwali. Istnieje szereg zabiegów, które znacząco wpływają na obszar klatki piersiowej.

Wskazania do zabiegów na dekolt i piersi dla mężczyzn

Zabiegi na piersi i dekolt u mężczyzn mogą być wykonywane zarówno z powodów medycznych, jak i estetycznych. Wśród pierwszych z nich znajduje się m.in. przerost piersi, czyli ginekomastia, a także różnego rodzaju zaburzenia w budowie czy strukturze sutków, które można skorygować.Ginekomastia, czyli przerost piersi u mężczyzn jest jednym z największych problemów występujących w okolicy klatki piersiowej. Rozwiązaniem jest zabieg operacyjnego usunięcia gruczołów wraz z tkanką tłuszczową. Wykonany we właściwy sposób stanowi kompleksowe leczenie ginekomastii oraz pozostawia niewidoczną bliznę, ukrytą w otoczce brodawki sutkowej.W przypadkach leczenia otyłości lub liposukcji w przebiegu leczenia ginekomastii problemem może okazać się nadmiar skóry w danej powierzchni, co znacząco wpływa na komfort życia. Zabiegami poprawiającymi jakość oraz napięcie skóry są laseroterapia frakcyjna ablacyjna oraz procedury z wykorzystaniem ultradźwięków (HIFU). Oba zabiegi nie pozostawiają blizn i można je wykonywać do osiągnięcia satysfakcjonującego napięcia skóry. Powyższe procedury są wysoce rekomendowane również w przypadkach występowania rozstępów.Niekiedy też zdarza się, że obszar dekoltu i piersi jest pokryty tatuażami, których obecność nie jest już pożądana. Oferowane zabiegi na dekolt i szyję pozwolą pozbyć się nieestetycznych zmian i przywrócić skórze zdrowy, młodzieńczy i naturalny wygląd.Popularnym problemem u mężczyzn jest również owłosienie w rejonie piersi oraz dekoltu, którego usuwanie domowymi sposobami skutkuje podrażnieniami i zajmuje dość dużo czasu. Regularne golenie twardego zarostu wiąże się z podrażnieniami skóry. Wystepowanie trądziku w połączeniu z nadmiernym owłosieniem utrudnia leczenie, a okolica mosta jest szczególnie narażona na powstawanie blizn przerostowych i keloidów w przebiegu trądziku. Rozwiązaniem okazuje się depilacja laserowa. Pozwala ona uniknąć podrażnień wynikających depilacji oraz golenia.   Dzięki laserowym zabiegom trwałego usuwania zarostu możliwe będzie uzyskanie gładkiej i zadbanej skóry dekoltu oraz piersi na bardzo długo.

Przeciwwskazania do zabiegów na dekolt

Zabiegi na dekolt czy piersi, podobnie jak działania wykonywane na innych obszarach ciała, mają kilka przeciwwskazań, które w wielu sytuacjach mają jednak charakter tymczasowy. To m.in. stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, zażywanie niektórych leków, uczulenie na składniki danego preparatu czy alergie. W każdym przypadku warto skonsultować się ze specjalistą, który zaproponuje zabieg alternatywny lub wyznaczy inny termin jego wykonania.

Zabiegi, które proponujemy

W Klinice oferujemy szeroki zakres działań z zastosowaniem różnorodnych metod i preparatów. Zabiegi odmładzające na szyję i dekolt są przeprowadzane z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. To m.in.:
  •       leczenie chirurgiczne
  •       zabiegi laseroterapii frakcyjnej,
  •       HIFU,
  •   implantacje kwasu hialuronowego, komórek macierzystych osocza bogatopłytkowego oraz stymulatorów tkankowych,
  •     nici liftingujące,
  •       radiofrekwencja i wiele więcej,
depilacja laserowaDepilację wykonujemy z zastosowaniem trwałej metody laserowej. Pozwala to pozbyć się nawet najbardziej uciążliwego owłosienia z okolicy dekoltu i piersi. Usuwanie tatuaży, rozstępów i blizn przeprowadzamy również przy użyciu lasera najnowszej generacji, co pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów w stosunkowo krótkim czasie.Nasza Klinika przeprowadza również zabiegi mające na celu zlikwidowanie ginekomastii o różnym podłożu.

Efekty po zabiegu na dekolt i piersi

W zależności od tego, jaki zabieg na dekolt lub piersi zostanie zastosowany, efekty będą widoczne w różnym czasie. Często jednak wyraźną zmianę można dostrzec tuż po wykonaniu zabiegu lub w ciągu kilku dni od jego przeprowadzenia. W niektórych przypadkach zabiegi na dekolt i piersi będą wymagać wykonania całej serii spotkań.Warto pamiętać, że zabiegi na dekolt i szyję dla mężczyzn powodują nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym, lecz także wpływają na poprawę nastroju, poczucia własnej wartości i zwiększenie samooceny, co bywa bezcenne.

Opinie o zabiegach

Nasza Klinika cieszy się doskonałymi opiniami i renomą, dzięki której na zabiegi przeprowadzane przez naszych specjalistów decyduje się coraz więcej osób. Wiele z nich powraca też, aby wykonać kolejne zabiegi.Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać wszystkie problemy w obrębie dekoltu i szyi.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-