Skip to main content

Zabiegi na dłonie – wskazania, przeciwwskazania, efekty

Dłonie to bezsprzeczna wizytówka każdej kobiety. Ta część ciała należy do najbardziej podatnych na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – pogody, detergentów, środków dezynfekujących oraz uszkodzenia mechaniczne. Ma też mniej tkanki podskórnej i gruczołów łojowych, chroniących skórę właściwą. Wszystko to przekłada się na szybciej postępujące procesy starzenia. Chcąc mieć odżywione, zadbane i młodo wyglądające dłonie, niezbędna jest ich profesjonalna pielęgnacja.

Jakie są wskazania do korzystania z zabiegów na dłonie?

Nasza Klinika posiada ofertę skierowaną do wszystkich Pań, którym zależy na głębokiej regeneracji skóry na dłoniach. Z profesjonalnych zabiegów warto korzystać w każdym wieku, zanim suchość czy procesy starzenia będą bardzo widoczne i uciążliwe. Poza regularną pielęgnacją wyróżniamy też kilka przypadków, w których poddanie się specjalistycznym usługom jest szczególnie wskazane.Głównym problemem, z którym borykają się nasze Pacjentki, jest nadmiernie sucha, pękająca i podatna na podrażnienia skóra dłoni. Jest to spowodowane przede wszystkim niewystarczającą ochroną naskórka w trakcie wykonywania prac domowych z użyciem detergentów, częstą dezynfekcją, myciem rąk oraz ekspozycją na mróz lub promienie słoneczne.Pojawiające się zmarszczki, utrata jędrności i sprężystości skóry to kolejne wskazania do oddania się w ręce naszych specjalistów. Zabiegi zorientowane są również na walkę z przebarwieniami posłonecznymi lub wątrobowymi oraz bliznami różnego pochodzenia.  Pomagają pozbyć się nadmiernej potliwości, która niejednokrotnie wpływa na obniżenie komfortu życia.Nasza  kadra wspiera też kobiety w dobraniu terapii zwalczającej poważniejsze schorzenia tego obszaru np. przykurcze, odmrożenia, blizny po oparzeniach, wrastające paznokcie czy kurzajki.

Zabiegi na dłonie – przeciwwskazania

Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Do przeciwwskazań zalicza się także aktywne stany zapalne skóry, alergie na stosowane preparaty, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Niektóre zabiegi należy odłożyć w czasie w przypadku grzybicy lub infekcji okolicy paznokci, drożdżycy, przerwaniu ciągłości naskórka, pojawieniu się zmian ropnych bądź egzemy.

Zabiegi na dłonie dostępne w naszej ofercie oraz ich efekty

Paniom, którym zależy na głębokiej regeneracji skóry dłoni, szczególnie polecamy zabiegi takie jak na przykład mezoterapia, przywracająca skórze właściwy poziom nawilżenia i elastyczność. Dla wzmocnienia efektu przeciwstarzeniowego i ujędrniającego warto uzupełniająco zdecydować się na radiofrekwencję i termolifting podczerwienią. Z wiotkością dłoni pomogą też walczyć terapie wykorzystujące działanie lasera frakcyjnego.W przypadku widocznych przebarwień lub blizn rozwiązanie mogą okazać się zabiegi fototerapii oraz wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. Autologiczne osocze odbudowuje skórę, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych oraz naczyń krwionośnych.Bardziej zaawansowane schorzenia, związane z wrastającymi paznokciami, krwiakami, zapaleniem wału paznokciowego czy zmianami chorobowymi na skórze, diagnozujemy w oparciu o metody dermatochirurgii i dermatoonkologii, zgodnie z najnowszymi standardami medycznymi.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-