Skip to main content

Blefaroplastyka powiek – odmłodniej w oczach!

Opis dla: Blefaroplastyka powiek – odmłodniej w oczach!

Opadające powieki to problem natury estetycznej, z którym trudno jest walczyć za pomocą nieinwazyjnych metod. Procesy starzenia i grawitacja są bezlitosne dla skóry okalającej oczy. Ćwiczenia twarzy, profesjonalna pielęgnacja, zabiegi ujędrniające powinny być stosowane przede wszystkim profilaktycznie, zanim pojawi się problem. Co zrobić, gdy opadające powieki zaczynają szpecić i przeszkadzać? Najskuteczniejszą metodą jest blefaroplastyka – operacja plastyczna powiek. Interwencja chirurga plastyka to gwarancja perfekcyjnych i trwałych efektów!

Blefaroplastyka – dla kogo chirurgia plastyczna oka?

Nadmiar skóry na górnej powiece czy inne defekty wynikające z wiotkości i gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach oczu wpływają znacząco na wygląd całej twarzy. Osoby mające problem z opadającymi powiekami wyglądają nie tylko na starsze, ale też na bardziej zmęczone i zaspane. Ale opadające powieki nie są tylko niedoskonałością estetyczną! Wiele osób odczuwa w związku z tym mankamentem urody, również zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia. O ile opadająca powieka może wynikać zarówno ze starzenia się skóry, jak i ze specyficznej budowy anatomicznej, to niedoskonałości dotyczące dolnych powiek najczęściej występują u osób dojrzałych. „Worki pod oczami” czy „doliny łez” pojawiają się głównie pod wpływem starzenia się organizmu i pogłębiane są przez permanentny stres, brak snu czy złą dietę. Defekty dolnych powiek są równie trudne do zatuszowania, jak opadające powieki górne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest blefaroplastyka – jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej w obrębie twarzy.

Plastyka powiek górnych

Wskazania do wykonania blefaroplastyki powiek górnych:

  • zwiotczenia i nadmiar skóry,
  • osłabienie napięcia mięśnia okrężnego oka,
  • osłabienie lub zanik mięśnia dźwigacza powieki górnej,
  • opadnięcie brwi wynikające ze spadku objętości poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej,
  • defekty wynikające z uszkodzenia nerwów lub przebytej choroby nowotworowej.

Blefaroplastyka powiek górnych polega na nacięciu skóry w miejscu naturalnego fałdu (załamania) powieki. Następnie wycinany jest pasek wiotkiej skóry oraz fragment mięśnia okrężnego oka. Dodatkowo odsłonięty mięsień jest obkurczany laserem lub radioskalpelem. W efekcie strop powieki górnej zostaje znacznie pogłębiony, a oko odmłodzone. W sytuacji uwypuklania się tłuszczyku przez wiotką przegrodę oczodołową (tzw. przepukliny tłuszczowe) chirurg usuwa też nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Rana zamykana jest warstwowo za pomocą bardzo cienkich szwów. Blizna po zabiegu jest praktycznie niewidoczna. 

Plastyka powiek dolnych

Wskazania do wykonania blefaroplastyki powiek dolnych:

  • nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • obrzęk spowodowany nagromadzeniem się limfy,
  • utrata elastyczności tarczki powieki dolnej,
  • defekty wynikające z długotrwałej pracy przed komputerem, stosowania niewłaściwego oświetlenia czy nieprawidłowego noszenia soczewek kontaktowych.

Korekta powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia na powiece, poniżej brzegu rzęs, dzięki temu ślad po operacji jest praktycznie niewidoczny. Blefaroplastykę powieki dolnej można również wykonać inną techniką, bez cięcia skóry – z dostępu przezspojówkowego. Kolejny etap zabiegu to odseparowanie wiotkiej skóry od dolnego brzegu oczodołu. Jeśli występują wskazania nacina się też przegrodę oczodołową i przemieszcza nadmiar tkanki tłuszczowej, redukując tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem operacji plastycznej powiek dolnych jest wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry, a następnie precyzyjne zeszycie rany. 

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej na temat blefaroplastyki.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-