Skip to main content

Jak się pozbyć wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży?

Opis dla: Jak się pozbyć wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży?

Nadmiar skóry na brzuchu po ciąży, a także jej wiotkość, to coś absolutnie naturalnego. Wiele kobiet zmaga się z akceptacją własnego ciała, ponieważ nie potrafi doprowadzić go do stanu sprzed porodu. To prawda, że dieta i ćwiczenia często nie wystarczą, aby osiągnąć ten cel. Na szczęście medycyna estetyczna umożliwia szybkie i skuteczne ujędrnienie i regenerację skóry.

Najlepsze zabiegi na wiotką skórę po ciąży

Choć wiotka skóra na brzuchu po ciąży jest czymś całkowicie normalnym, wiele kobiet nie może pogodzić się z utratą dawnej sylwetki. Powrót do formy często zajmuje wiele miesięcy lub lat, ale przy odpowiednim zaangażowaniu i poświęceniu dużej ilości czasu na ćwiczenia i dietę, cel ten jest możliwy do osiągnięcia. Jeśli chcesz osiągnąć efekty szybko i bez wyrzeczeń, również mamy dla Ciebie rozwiązanie! Poprawę kondycji skóry po ciąży umożliwiają bowiem dobrze dobrane zabiegi medycyny estetycznej.

Elektrostymulacja mięśni

Innowacyjne urządzenie medyczne True Sculpt Flex umożliwia wyszczuplanie i rzeźbienie sylwetki w tym samym czasie. Zabieg polega na kontrolowanym wywoływaniu skurczy mięśni, podobnych do tych, które osiąga się podczas intensywnego treningu na siłowni.

Odchudzanie bez siłowni przy pomocy urządzenia Elektrostymulacja mięśni można przeprowadzić na wielu partiach ciała. Do najczęściej wybieranych należą brzuch, ramiona, uda, pośladki i łydki. Procedura jest nieinwazyjna i bezbolesna. Zaleca się przeprowadzenie 6-8 zabiegów z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Efekty terapii stabilizują się w ciągu 2-3 miesięcy od jej zakończenia.

Różnica pomiędzy ćwiczeniami a zabiegiem medycznym polega m.in. na ich efektywności. 45-minutową sesję z wykorzystaniem urządzenia TruScult Flex można porównać do wykonania 54 000 przysiadów lub brzuszków. Drugą zaletą zabiegu jest fakt, że nie wymaga on żadnego wysiłku ze strony pacjenta.

Zalecenia pozabiegowe obejmują przede wszystkim wypijanie minimum 1,5-2,5 litra wody na dobę oraz stosowanie diety, która zawiera 1,2-2,2 g białka na kilogram masy ciała.

Ujędrnianie brzucha – efekty (zobacz zdjęcia)

efekty przed i po zabiegu trusculpt flex Bydgoszcz

Zabiegi HIFU

HIFU to urządzenie medyczne umożliwiające modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków. Wykorzystywana podczas zabiegu technologia hifu (ang. High Intensity Focused Ultrasound) jest niezwykle skuteczna, a przy tym bezpieczna i bezbolesna.

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe działają na tkanki, wywołując redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę kondycji skóry. Zabieg można przeprowadzać m.in. na obszarze brzucha, ud, pośladków czy okolic przedramion.

Inną skuteczną procedurą medyczną wykorzystującą technologię HIFU jest zabieg wykonywany przy użyciu innowacyjnego urządzenia HIFU. Jest ono przeznaczone do takich celów, jak lifting i ujędrnienie skóry na obszarze twarzy i ciała.

Zabiegi opierające się na wykorzystaniu skoncentrowanych fal ultradźwiękowych zwykle przeprowadza się jednorazowo. Po ustabilizowaniu się efektów terapii (60-120 dni) możliwe jest przeprowadzenie procedury przypominającej.

Termolifting Harmony NIR

Metoda termoliftingu polega na kontrolowanym podgrzewaniu tkanek. Powoduje to podrażnienie włókien kolagenowych i w konsekwencji obkurczenie ich do pierwotnej długości. W ten sposób osiągany jest efekt wizualny, który polega na ujędrnieniu u napięciu skóry na obszarze zabiegowym.

Długofalowym rezultatem terapii jest pobudzenie organizmu do wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra jest bardziej odporna na niekorzystne zmiany wywoływane procesem starzenia.

Termolifting może być stosowany na różnych partiach ciała. Oprócz ujędrnienia wiotkiej skóry brzucha po ciąży, pozwala również poprawić kondycję ramion, podbródka, ud, łydek i pośladków.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji, natomiast po jego zakończeniu wskasane jest przestrzeganie zaleceń. Należą do nich:

  • stosowanie dermokosmetyków z witaminą C,
  • nawilżanie skóry w miejscu zabiegowym,
  • wzmożona fotoprotekcja.

Efekty terapii stabilizują się w ciągu 3-6 miesięcy po jej zakończeniu.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-