Skip to main content

Sprawdzone metody przeszczepu tkanki tłuszczowej – lipofilling/lipotransfer, liposukcja infradźwiękowa NIL

Opis dla: Sprawdzone metody przeszczepu tkanki tłuszczowej – lipofillin…

Szukasz informacji na temat przeszczepu tkanki tłuszczowej? Chcesz wykonać zabieg w obrębie twarzy, pośladków, ud czy łydek? Sprawdź, które z zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej są najbardziej skuteczne, a zarazem bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. W Bieńkowscy Clinic profesjonalny zespół lekarzy zadba o to, aby metoda odsysania tłuszczu została dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wśród najnowocześniejszych i najlepszych metod z tego zakresu wyróżnia się liposukcję infradźwiękową NIL. Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Innowacyjna metoda wypełniania zmarszczek – lipofilling

Lipofilling to zabieg, który konkuruje z takimi popularnymi metodami, jak botox czy kwas hialuronowy. Dzieje się tak za sprawą innowacyjnego podejścia do wypełniania zmarszczek i poprawy kształtu twarzy oraz dłoni. Lipofilling to zabieg, w którym wykorzystuje się autologiczną tkankę tłuszczową przeszczepioną z wybranej części ciała pacjenta. Dzięki temu metoda jest bardzo skuteczna, a jej rezultaty utrzymują się przez długi czas. Lipofilling ma szerokie zastosowanie. Metodę rekomendujemy osobom, które chcą:

  • spłycić zmarszczki w okolicy oczu, ust, nosa i czoła,
  • zwiększyć objętość policzków,
  • wygładzić blizny potrądzikowe i pooperacyjne,
  • skorygować owal twarzy,
  • ujędrnić skórę,
  • usunąć skutki fotostarzenia skóry.

Do uzyskania zadowalających efektów wystarczą dwa zabiegi lipofillingu w odstępie 6-12 miesięcy. Po tym czasie pacjent może cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem twarzy. 

lipotransfer – przeszczep żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej

Metoda, która wykorzystuje żywe komórki oraz fragmenty tkanki tłuszczowej pobrane z tzw. pola dawczego i implantowane w miejscu, w którym występuje problem, to lipotransfer. W czasie procesu tkankę pozbawia się unaczynienia w miejscu dawczym, aby przenieść ją w miejsce biorcze, w którym dochodzi do ponownego unaczynienia. Zabieg ma na celu zachowanie jak najwyższego procentu komórek, które wgoją się i przeżyją, dzięki czemu będą mogły pełnić swoją funkcję w nowym miejscu. przeszczep tkanki tłuszczowej podczas lipotransferu cechuje się naturalnością – jest w 100% biokompatybilny, ponieważ bazuje na tkance pobranej z organizmu pacjenta. Do głównych zalet zabiegu należą długotrwałe efekty, które mogą utrzymać się przez kilka lat, a także zminimalizowanie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych, uczulenia czy odrzucenia. 

W Bieńkowscy Clinic w wielu przypadkach zabieg liposukcji łączymy z lipofillingiem.  Dzięki temu można wypracować bardziej pożądane efekty oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pacjenta. 

Nutacyjna liposukcja infradźwiękowa NIL

Wśród zabiegów, mających na celu odessanie tłuszczu, należy wspomnieć o nutacyjnej liposukcji infradźwiękowej NIL, która stanowi zwieńczenie postępu w technikach liposukcji wibracyjnej. Zabieg jest bardzo precyzyjny i skuteczny, co zawdzięcza ruchowi 3D, jaki wykonują głowice odsysające. Dzięki temu zmniejsza się do minimum ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i tkanki otaczające oraz skórę. Delikatność przy odsysaniu komórek tłuszczowych powoduje, że zachowują one właściwości, pozwalając na ponowne użycie odessanego tłuszczu w czasie jednej operacji. Z tego względu zabieg ten stanowi idealną metodę pobierania tkanki tłuszczowej do autologicznego przeszczepu tłuszczu (np. w okolice piersi czy pośladków).

W celu wybrania najlepszej metody odessania i przeszczepu tkanki tłuszczowej zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z zespołu Bieńkowscy Clinic. 

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-