Skip to main content

Nano Fat – na własnej skórze przekonaj się o regenerującym działaniu tkanki tłuszczowej

Opis dla: Nano Fat – na własnej skórze przekonaj się o regenerującym działani…

Komórki macierzyste to od kilku lat gorący temat w kosmetologii, medycynie estetycznej i medycynie regeneracyjnej. Mają wszechstronne zastosowanie, m.in. przyczyniają się do poprawy jakości skóry. W klinice Bieńkowscy Clinic wykonujemy zabieg Nano Fat, który bazuje na „żywej” tkance tłuszczowej bogatej właśnie w komórki macierzyste. Wśród wielu zalet nanolipotransferu na szczególną uwagę zasługuje działanie odmładzające czy trwałe usuwanie blizn i rozstępów. Sprawdź, co jeszcze można uzyskać dzięki terapii Nano Fat!

Komu polecamy nanolipotransfer?

Zabieg Nano Fat rekomendujemy przede wszystkim osobom, które mają problem ze zwłóknieniami i bliznowaceniami. Nanolipotransfer wykorzystywany jest głównie do leczenia:

  • blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych,
  • rozstępów,
  • elastozy, czyli wiotkości skóry,
  • suchości skóry,
  • fotouszkodzeń,
  • zmian zanikowych skóry i ciała, tzw. ścieńczeń,
  • zmian atroficznych i wiotkości okolic intymnych,
  • wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • szczeliny odbytu i zaburzeń działania zwieracza odbytu.

Komórki macierzyste z tłuszczu – działanie terapeutyczne

W zależności od leczonej dolegliwości terapia Nano Fat umożliwia osiągnięcie efektów przemijających lub trwałych. Efekty przemijające wynikają z częściowej absorpcji przeszczepianej tkanki tłuszczowej. Z kolei efekt trwały powstaje za sprawą wzrostu indeksu biologicznego, a więc ilości komórek macierzystych z tłuszczu dzielących się i aktywnych w populacji tkankowej.

Odświeżenie skóry, poprawa jej jakości i odżywienia to efekty przemijające, które utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Wyraźne odmłodzenie skóry, pod warunkiem przestrzegania właściwej pielęgnacji, może utrzymywać się nawet kilka lat. Efektem trwałym jest poprawa ukrwienia skóry, jej struktury i grubości. Trwałym rezultatem jest też redukcja blizn i rozstępów.

Na czym polega zabieg Nano Fat?

Nano Fat nie jest monoterapią, co oznacza, że raczej nie wykonuje się go jako jedyny zabieg, ale jako element bardziej złożonej terapii. W Bieńkowscy Clinic zawsze poprzedzamy go laseroterapią lub innym zabiegiem dobieranym indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej pacjenta z miejsca, w którym występuje w nadmiarze, w inne miejsce, które wymaga regeneracji. Pobrana tkanka przed implantacją jest specjalnie przygotowywana – upłynniana i filtrowana, aby w rezultacie uzyskać cenny preparat leczniczy bogaty w komórki macierzyste – ADSC (z ang. Adipose Derived Stem Cells). Tkankę tłuszczową aplikuje się za pomocą iniekcji podskórnej mikrokaniulą lub śródskórnie za pomocą cienkiej i ostrej igły.

Aby uzyskać optymalne efekty odmłodzenia i rewitalizacji skóry, zabieg Nano Fat wykonuje się dwukrotnie w odstępach 6-12-miesięcznych – zapewnia to trwałą i pogłębiającą się poprawę jakości skóry, redukcję wiotkości, blizn, rozstępów i fotouszkodzeń. Schemat terapii blizn i rozstępów ustalany jest indywidualnie. Opiera się na połączeniu zabiegów z użyciem komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego, laserów oraz specjalnych preparatów farmaceutycznych.

Utrzymanie efektu biorewitalizacji skóry możliwe jest dzięki terapii podtrzymującej, czyli powtarzaniu zabiegów w regularnych odstępach czasu. W przypadku Nano Fat przeważnie zaleca się ,,przypomnienie” zabiegu co 2-4 lata. Trwałość efektów zależy od wieku, rodzaju skóry i stylu życia. Niekorzystnie wpływają, m.in. nadmierne opalanie się, stosowanie używek (alkohol, papierosy), niezdrowa dieta.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nanolipotransferu? Odwiedź Bieńkowscy Clinic i skorzystaj z porady jednego z naszych specjalistów. 

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-