Skip to main content

Zabiegi na szyję dla kobiet — wskazania, działania, efekty

Większość kobiet dokłada wszelkich starań, aby utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji i cieszyć się świeżym wyglądem, bez względu na wiek. Niestety, często zupełnie zapominają o szyi, która także wymaga właściwie dobranej i regularnej pielęgnacji. Uważa się, że to właśnie skóra szyi i dekoltu jest zwierciadłem wieku kobiety.

Wskazania do wykonania zabiegów na szyję

Aby jak najdłużej zachować młodo wyglądającą, jędrną szyję, już w młodym wieku warto zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację. Poza określonymi kosmetykami polecamy raz na jakiś czas skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Naszą ofertę kierujemy do Pań, których okolica szyi jest narażona na działanie czynników zewnętrznych – promieniowanie UV czy drażniące tkaniny, wyraźnie straciła swoją elastyczność lub pojawiły się poprzeczne zmarszczki.Skóra szyi jest wyjątkowo delikatna, wyróżnia ją mniejsza zawartość elastyny i kolagenu, co sprawia, że szybko się odwadnia, wiotczeje i widocznie starzeje. Poza czynnikami fizjologicznymi dochodzi jeszcze uwarunkowanie genetyczne i styl życia – garbienie się lub spędzanie czasu z głową pochyloną do przodu także przyczyniają się do powstawania zmarszczek w tym obszarze. Zabiegi na te okolice są szczególnie zalecane wszystkim kobietom w okolicach 40. roku życia, ponieważ jest to ostatni moment, by uzyskać zadowalające efekty, bez konieczności powtarzania lub łączenia zabiegów.Odpowiednio dobrane zabiegi pozwolą pozbyć się uciążliwych problemów z poziomymi bruzdami na szyi, wiotką i wiszącą skórą czy podwójnym podbródkiem.

Przeciwwskazania do korzystania z zabiegów na szyję

Korzystanie z zabiegów na szyję jest raczej niegroźne dla większości kobiet, jednak pewne stany fizjologiczne i chorobowe mogą tymczasowo uniemożliwić ich przeprowadzenie. Zalicza się tu m.in. ciąża i okres karmienia piersią, aktywne stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe i ogólnoustrojowe, nadwrażliwość lub alergia na wykorzystywane preparaty, przyjmowanie konkretnych leków czy skłonność do powstawania blizn.

Zabiegi na okolice szyi, dostępne w naszej klinice i ich efekty

W ofercie naszej kliniki znajdują się zarówno zabiegi ujędrniające, rewitalizujące, regeneracyjne, jak i wygładzające skórę na szyi. Chcąc uzyskać pożądane efekty, zachęcamy do połączenia kilku metod, co znacznie poszerzy pole i zakres ich działania.Jak zauważyli nasi pracownicy, największym zainteresowaniem wśród naszych Pacjentek, cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające odmłodzić i odżywić skórę szyi. Jednym z nich jest HIFU, gdzie za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków można osiągnąć efekty ujędrnienia i odnowy skóry. Innym sposobem na redukcję zmarszczek, poprawę napięcia i wyrównanie kolorytu szyi jest resurfacing naskórka laserem frakcyjnym. Ten zabieg polecamy połączyć z tzw. wampirzym liftingiem, polegającym na wstrzykiwaniu Pacjentkom preparatu z dodatkiem ich własnego, specjalnie przygotowanego osocza bogatopłytkowego. Taka interwencja pozwala na mocną stymulację skóry do procesu odnowy, co jest szczególnie istotne dla Pań po 40 r.ż.Szukając sposobu na pozbycie się drugiego podbródka, poza ćwiczeniami fizycznymi i masażami, warto skorzystać z zabiegu termoliftingu lub radiofrekwencji, który poprzez wzbudzanie ciepła w tkankach stymulujące komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz wpływa na zagęszczenie i poprawę napięcia skóry szyi.

Opinie na temat zabiegów na szyję

Nasza kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań, by spełnić oczekiwania i poprawić komfort życia wszystkich odwiedzających nas Pacjentów, szukających metod do poprawy i odmłodzenia swojej skóry.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-